Przez kilka tygodni mogliśmy śledzić zmagania 101 uczestników w czwartym sezonie sławnego już show Mnet. Zwycięska jedenastka po raz pierwszy stanęła wspólnie na scenie jako X1 i zaprezentowała fanom „Quantum Leap” – EP określające ich przyszłą muzyczną drogę. Sprawdźcie nasze podsumowanie!

Debiuty zespołów z serii programów „Produce” telewizji Mnet zawsze przyciągają uwagę publiczności w Korei i poza jej granicami. Nie inaczej było ze zwycięską grupą z czwartej odsłony show – X1. Komentatorzy zaledwie po nieco ponad tygodniu od debiutu boysbandu okrzyknęli go jednym z najważniejszych rookiesów 2019 roku w k-popie.

„Nie zdawałem sobie sprawy ze znaczenia naszego debiutu. Ćwicząc do premiery i widząc tę wielką scenę, jestem wniebowzięty i podekscytowany drogą, którą mamy przed sobą”, wyznał Seungyoun na konferencji prasowej przed debiutanckim showcasem. Członkowie zespołu nie czuli jednak presji związanej z zaprezentowaniem się na scenie po raz pierwszy. „Uznałbym to [uczucie] bardziej jako potrzebę odwdzięczenia się naszym fanom”, skomentował lider grupy, Seungwoo.

Głównym utworem debiutanckiego EP „Quantum Leap” zostało FLASH, reprezentujące styl EDM. Od początku kawałka wita nas energiczny beat, nadający piosence bardzo klubowego klimatu. Piosenka miała zaprezentować wszystkie talenty członków boysbandu. Tekst numeru mówi natomiast o uczuciach, które towarzyszą bohaterowi, gdy jest ze swoją ukochaną. Można to także przekładać na spotkanie się muzyków z fanami.

Na płycie znajdziemy także inne mocne pozycje w stylu EDM. Mowa tu oczywiście o motywie przewodnim „Produce X 101”, X1-MA czy znanego już z show U GOT IT. Na mini-albumie nie zabrakło także spokojniejszych propozycji. Dla zwolenników nieco wolniejszych rytmów zespół przygotował o I’m here for you czy Like always. Zatem zachęcamy Was do przesłuchania całego krążka, by poznać cały wachlarz umiejętności zespołu. Pamiętajcie, że na cyfrowej wersji albumu brakuje wspomnianego X1-MA, które znajdziemy tylko na fizycznym krążku.

O ile na krajowych notowaniach pierwsza płyta X1 nie biła rekordów zaraz po premierze, to na światowym iTunes rzecz miała się zupełnie inaczej. W kilka godzin grupa wskoczyła na pierwsze miejsca w prawie 20 krajach w Azji i Europie. Sprawdźcie uchwycone przez nas wyniki:

X1 ma już na swoim koncie dwie wygrane w programach muzycznych. Pierwszą statuetkę w swojej karierze grupa zdobyła w SBS MTV The Show z 3 września. Zobaczcie występ z wtorku oraz moment wręczenia nagrody:

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.