Po pełnej sukcesów promocji w Stanach Zjednoczonych, Monsta X szybko powróciło do studia nagraniowego. Co powinnismy wiedzieć o najnowszym krążku grupy? Przeczytajcie nasze podsumowanie!

„Take.2 We Are Here” jest kontynuacją rozpoczętej w październiku 2018 serii „Take”. Krążkowi jest zdecydowanie bliżej do tanecznych kompozycji niż inspiracji trapem, czy ciężkimi hip-hopowymi brzmieniami, jak jego poprzedniczce. Pomimo tego, wydawnictwo spójnie trzyma się rozpoczętej narracji dotyczącej kontrastów w różnych aspektach życia. Tym razem jednak zespół rozpatrzył je pod kątem miłości oraz marzeń. 

Tytułowym utworem wydawnictwa zostało Alligator. Chociaż w porównaniu do poprzednich singli promocyjnych boysbandu kawałek jest mniej energiczny, to w efekcie końcowym nie traci on typowego dla Monsta X tanecznego charakteru oraz łatwo wpadającego w ucho refrenu. Linia melodyczna jest połączeniem tanecznego future popu z hip-hopowym brzmieniem. W klipie możemy doszukać się kontynuacji konceptu siedmiu grzechów głównych. Sam kawałek opowiada zaś o pełnej pożądania i zbieżnych emocji relacji pary kochanków. 

Co jeszcze trafiło na „Take.2 We Are Here”?

  1. INTRO: WE ARE HERE – krążek otwiera proste intro, którego zadaniem jest wprowadzenie odbiorcy w tematykę wydawnictwa. I.M opowiada w nim o wyzwaniach, które los rzuca ludziom oraz o nieubłaganie płynącym czasie. Głos rapera sprawia wrażenie bardzo oddalonego, skupiając uwagę na linii melodycznej. 
  2. Alligator 
  3. Ghost – bohater utworu porównuje kobietę do „trującego koszmaru”. Prosi ją, aby zapomniała o nim i go opuściła. Delikatne głosy wokalistów grupy w zestawieniu z charyzmatycznym, lecz stonowanym rapem stworzyły interesującą, tajemniczą kompozycję.
  4. Play It Cool (ft. Steve Aoki) – współpraca z amerykańskim DJ’em pozwoliła Monsta X zaprezentować się z zupełnie nowej strony. Kawałek za sprawą swojego lekkiego, porywającego do tańca beatu z łatwością odnalazłby się na wielu wakacyjnych playlistach. Całość zestawiona została z opowieścią mężczyzny o chęci porzucenia wszystkiego i podróży ze swoją ukochaną. 
  5. No Reason – utwór z pewnością jest pozycją skierowaną do fanów wokalistów grupy. Zamiast dominującego rapu, twórcy postawili skupić uwagę słuchacza na delikatnych głosach i lekkiej melodii. Pomimo rezygnacji z mocniejszych, elektronicznych dźwięków na rzecz bardziej rozmarzonej kompozycji całość zachowała charakterystyczny dla twórczości Monsta X styl. 
  6. Give Me Dat – dużo bardziej przypomina pierwsze wydawnictwa zespołu. Piosenka jest mieszanką dance popu z energicznym, porywającym beatem. Tekst opowiada o obsesyjnej miłości, która skazana jest na bolesną porażkę. 
  7. Turbulence – kolejny kawałek łączy ze sobą popularne EDM z trapowym beatem. W słowach odnajdziemy rozmyślania mężczyzny, który został porzucony przez swoją wybrankę. 
  8. Rodeo – na krążku nie mogło zabraknąć typowo imprezowej propozycji. Piosenka wyróżnia się pełnym energii EDM, które idealnie współgra z rapem Joohoney’a.
  9. Stealer –  rozpoczyna się w stylu dark pop, aby po chwili przenieść nas w bardziej charakterystyczny dla grupy house. Pomimo, że całość charakteryzuje klubowe brzmienie, to melodia nie odwraca uwagi odbiorcy od głosów wokalistów. Co ciekawe, Monsta X brało pod uwagę Stealer jako tytułowy singiel do poprzedniego comebacku z „Are You There?”. 
  10. Party Time – chociaż po tytule możemy spodziewać się kolejnego, typowego imprezowego hitu, w utworze znajdziemy spokojniejsze R&B oraz przyjemne dla ucha wokale. Słowami kawałka grupa pragnie zachęcić odbiorcę do szaleństw do białego rana.

„Take.2 We Are Here” w dniu premiery stanęło na podium w dwunastu krajach na liście iTunes. Warto podkreślić, że Alligator oraz Play It Cool zadebiutowały na kolejno 17. oraz 18. miejscu tego samego zestawienia w Polsce. Pomimo sukcesów na arenie międzynarodowej, album nie pojawił się na żadnych kluczowych pozycjach koreańskich notowań. Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej.

 

źródło zdjęcia: You Tube Starship Entertainment 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.