Magazyn opublikował listy podsumowujące rok 2017 w muzyce. BTS znalazł się wysoko na kilku z nich.

Dużym sukcesem dla BTS w podsumowaniu roku według Billboard jest 10. miejsce w notowaniu Top Artists. Pozycje na tej liście były przyznawane na bazie wyników z rankingów Hot 100, Billboard 200 i Social 50 oraz dochodu z tras koncertowych. Najlepszymi artystami tego roku są Ed Sheeran (1. miejsce) i Bruno Mars (2. miejsce). W TOP10 znajdziemy też chociażby Drake’a (3. miejsce), The Chainsmokers (6. miejsce) czy Justina Biebera (7. miejsce). Całą listę sprawdzicie TUTAJ, a najlepszą dziesiątkę muzyków 2017 w specjalnym wideo od Billboard.

Bangtani mogą również pochwalić się dobrym wynikiem na liście najlepszych duetów i grup. Boysband uplasował się tam na 2. pozycji, zaraz za The Chainsmokers. Cały ranking znajdziecie TUTAJ.

Zespół ma na swoim koncie też kilka „jedynek”. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce na podsumowującej liście Social 50. Warto dodać, że najwyższa pozycja tego notowania często należała w tym roku do BTS, ostatnio niezmiennie od października. W notowaniu World Albums Artists również najlepiej poradził sobie boysband Big Hit Entertainment. W najlepszej dziesiątce tej listy znaleźli się też inni k-popowi artyści: G-Dragon był 5., BIGBANG 6., a EXO zajęło 7. pozycję.

W podsumowaniu roku nie mogło zabraknąć ostatnich płyt Bangtanów. „Love Yourself: Her” znalazło się na 2. miejscu rocznej listy World Albums. W rankingu znajdziemy też „WINGS” na 9. pozycji i „You Never Walk Alone” na 11.. Oprócz tego, najnowsze EP BTS zdobyło 32. miejsce notowania Independent Albums, które nagradza najlepsze krążki reprezentujące muzykę niezależną.

Jeśli interesuje Was całe podsumowanie roku według Billboard, wszystkie notowania znajdziecie TUTAJ.

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.