Po udanym debiucie, przyszedł czas na następne piosenki zapowiedziane przez zespół.

AKTUALIZACJA: 4 listopada

Dostępne jest już nagranie z treningu do PLAYING WITH FIRE.

Oryginalny artykuł: BLACKPINK rozpoczął działalność na początku sierpnia tego roku. Pierwsze dwie kompozycje, jak i sama grupa, spotkały się z bardzo entuzjastycznym odbiorem. Podczas debiutu wytwórnia zapowiedziała, że do końca roku ukaże się w sumie 8 utworów. Trzy miesiące po tym wydana została trzecia i czwarta piosenka grupy. Czy numery ze „SQUARE TWO” powtórzą sukces debiutanckiej płyty BLACKPINK?

W ciągu 24 godzin PLAYING WITH FIRE wyświetlono ponad 4 miliony razy (22. miejsce w notowaniu YouTube), a STAY dobija do 3 milionów odsłon (29. miejsce).
W rankingowej czołówce wyżej znalazło się PLAYING WITH FIRE, które w większości koreańskich notowań muzycznych zajmuje pierwsze miejsce. Drugi singiel radzi sobie gorzej, jednak mieści się w pierwszej dziesiątce. W światowym notowaniu iTunes, znajdziemy nowe kawałki na 35. (PLAYING WITH FIRE)  i 33. miejscu (STAY).

YG Entertainment, przed publikacją teledysków, wrzuciło na Youtube nagrania zakulisowe, w których usłyszeć można było nowe piosenki. Tradycyjnie wideo z tworzenia teledysku publikowane jest dopiero po przedstawieniu końcowego efektu , by podtrzymać uwagę widowni. Wytwórnia jest jednak przekonana, że „SQUARE TWO” powtórzy sukces „SQUARE ONE”. I rzeczywiście, debiut BLACKPINK namieszał na rynku koreańskim, dominując rankingi i zdobywając po 7 milinów wyświetleń na teledysk po 3 dniach.

PLAYING WITH FIRE – opisuje miłość jako grę z ogniem, która jest niebezpieczna, a jednocześnie fascynująca. W kawałku usłyszymy raperskie zdolności Lisy, która kończy swoje solo słowami „the color of my heart is black”. Usłyszymy je również w Black G-Dragona, gdzie gościnnie pojawiła się Jennie. Motywem przewodnim jest oczywiście ogień i mężczyzna.


STAY – pierwsze, co rzuca się w uszy to harmonijka, która tworzy sentymentalny klimat. Potem w teledysku pojawia się Rosé grająca na gitarze, która towarzyszy dziewczynom do końca piosenki. Początkowo czuć w piosence nastrój osamotnienia, jednak zmienia się to w refrenie, który pobudza słuchaczy. STAY odwzorowuje melancholię jesiennych dni. W teledysku poznajemy delikatne i dziewczęce BLACKPINK.

 

Trzecią piosenką na „SQUARE TWO” jest akustyczna wersja WHISTLE. Podkład do utworu opiera się na gitarze klasycznej. Nadal usłyszymy charakterystyczne gwizdanie.

BLACKPINK wystąpią z nowymi piosenkami 6 listopada Inkigayo, a następnie w M!Countdown 10 listopada. W dzień wydania „SQUARE TWO” dziewczyny kręciły odcinek „Weekly Idol”, który zobaczymy już niedługo.

20 października, szef wytwórni, Yang Hyun Suk, opublikował na swoim Instagramie zapowiedź comebacku jednego z artystów. Już godzinę później wiadomo było, że to właśnie BLACKPINK przygotowują się do powrotu na scenę i jest on zaplanowany na 1 listopada. Od tego dnia fani codziennie dostawali nowe informacje odnośnie „SQUARE TWO”. Ciekawi jesteście co się wtedy działo? Zajrzyjcie do naszego wcześniejszego artykułu!

Przypomnijcie sobie też, jak wyglądała promocja pierwszego albumu dziewczyn – „SQUARE ONE”.

 

źródła: (1)(2)(3)(4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.