Wokalista BIGBANG wrócił z trzecim pełnym albumem.

Po trzech latach Taeyang wydał swój trzeci solowy album z ośmioma utworami. Artysta przyznał, że inspiracją do napisania tekstów była jego obecna dziewczyna i muza – Min Hyo Rin. Oficjalna premiera poprzedzona była krótkim teledyskiem Intro, które zapowiada „White Night” i symbolizuje samą nazwę krążka – białą noc, zjawisko, gdy nie zapada całkowita ciemność.


Drugim kawałkiem na płycie, a jednym z dwóch tytułów promocyjnych jest Wake me up. Początkowo ponura i ciężka w brzmieniu melodia w refrenie rozświetlona jest dźwiękami, co odzwierciedlone jest w teledysku. Piosenka opowiada o niechęci wybudzania się ze snu i szczęściu bycia z ukochaną.


Wyznanie miłości kontynuowane jest w Darling. Wydźwięk tekstu skupia się jednak na bólu po rozstaniu i godzeniu się z nową sytuacją. Swoim charakterem kawałek przypomina najpopularniejszą balladę Taeyanga, Eyes, nose, lips, która również mówi o zerwaniu. W teledysku muzyk przedstawiany jest na otwartych przestrzeniach, które uwydatniają jego samotność, wzmacniając przekaz.


YG Entertainment opublikowało także zakulisowe nagrania z zdjęć do klipu utworu.


Następne dwie piosenki przenoszą się w styl funkowy i disco, wprowadzając lekką energię. Szczególnie słychać to w Ride, będące zachęceniem dziewczyny do spędzenia miło czasu podczas miejskiej przejażdżki. Amazin’ ponownie odnosi się do zerwania, tym razem jednak bohater rozprawia się z przeszłością i udowadnia swojej byłej partnerce, że czuje się świetnie. Kawałek, dzięki jednosłownemu refrenowi i rytmowi disco, jest prosty do powtórzenia i śpiewania wspólnie z muzykiem.

W następnym utworze, Empty Road, Taeyang skupia się na uczuciu pustki i wracaniu do miejsc, które bez ukochanych osób są nijakie. Grana na gitarze spokojna melodia towarzyszy emocjonalnemu głosowi wokalisty. Atmosfera zmienia się w momencie rozpoczęcia Naked, które różni się od reszty brzmieniem oraz tekstem. Głównym tematem piosenki jest fascynacja drugą osobą i chęć przebywania z nią jak najdłużej, bez względu na konsekwencje. Album kończy się duetem z liderem Block B, ZicoTonight jest jakby kontynuacją Naked, ponownie skupiając się na pożądaniu. Atmosfera podgrzewana jest dzięki gitarze elektrycznej i perkusji.

„White Night” osiągnęło szczyt notowań w 23 krajach. W Polsce płyta znalazła się na 5. miejscu. Album wciąż znajduje się na pierwszych miejscach rankingów iTunes i Apple Music.

 

W Korei Darling znalazło się na drugim miejscu, a Wake me up zaraz za nim. Utwory zdobyły „jedynki” na poszczególnych rankingach koreańskich.

 

18 sierpnia Taeyang nagrywał występ w programie Inkigayo. Wake me up wykonał przed fanami, natomiast wygląd Darling trzymany jest w tajemnicy. Odcinek zostanie wyemitowany 20 sierpnia.

W planach jest także emisja show „I live alone” z jego udziałem oraz odcinek „Infinite Challenge”. Nie są to jedyne programy, w których pojawi się wokalista BIGBANG. Przypomnijmy także, że pod koniec sierpnia zagra koncerty w Seulu, a następnie wyruszy do Stanów Zjednoczonych.

Całą promocję „White Night” mogliście śledzić we wcześniejszym artykule.

źródła: (1)(2)(3)(4)

Jeden komentarz “Romantyczny i emocjonalny comeback Taeyanga”

  1. Świetne wyczucie nastroju utworów, gratuluję wrażliwości.
    Dla mnie osobiście Darling jest utrzymane w klimacie Untitled 2014 Gd- podobne tempo, pianino w tle, mocny wydźwięk refrenu i czysty wokal. NAwet powiedziałabym, że utwór Tae jest pod każdym względem lepszy, więc wydaje mi się, że all-kill który zaliczył w czerwcu GD był podyktowany innymi względami niż artystyczne. C
    Spodziewałam się nieco więcej po tym albumie, więcej moich ulubionych pios Taeyanga jest na RISE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.