Podziel się:

Wokalista BIGBANG wrócił z trzecim pełnym albumem.

Po trzech latach Taeyang wydał swój trzeci solowy album z ośmioma utworami. Artysta przyznał, że inspiracją do napisania tekstów była jego obecna dziewczyna i muza – Min Hyorin. Oficjalna premiera poprzedzona była krótkim teledyskiem Intro, które zapowiada „White Night” i symbolizuje samą nazwę krążka – białą noc, zjawisko, gdy nie zapada całkowita ciemność.


Drugim kawałkiem na płycie, a jednym z dwóch tytułów promocyjnych jest Wake me up. Początkowo ponura i ciężka w brzmieniu melodia w refrenie rozświetlona jest dźwiękami, co odzwierciedlone jest w teledysku. Piosenka opowiada o niechęci wybudzania się ze snu i szczęściu bycia z ukochaną.


Wyznanie miłości kontynuowane jest w Darling. Wydźwięk tekstu skupia się jednak na bólu po rozstaniu i godzeniu się z nową sytuacją. Swoim charakterem kawałek przypomina najpopularniejszą balladę Taeyanga, Eyes, nose, lips, która również mówi o zerwaniu. W teledysku muzyk przedstawiany jest na otwartych przestrzeniach, które uwydatniają jego samotność, wzmacniając przekaz.


YG Entertainment opublikowało także zakulisowe nagrania z zdjęć do klipu utworu.


Następne dwie piosenki przenoszą się w styl funkowy i disco, wprowadzając lekką energię. Szczególnie słychać to w Ride, będące zachęceniem dziewczyny do spędzenia miło czasu podczas miejskiej przejażdżki. Amazin’ ponownie odnosi się do zerwania, tym razem jednak bohater rozprawia się z przeszłością i udowadnia swojej byłej partnerce, że czuje się świetnie. Kawałek, dzięki jednosłownemu refrenowi i rytmowi disco, jest prosty do powtórzenia i śpiewania wspólnie z muzykiem.

W następnym utworze, Empty Road, Taeyang skupia się na uczuciu pustki i wracaniu do miejsc, które bez ukochanych osób są nijakie. Grana na gitarze spokojna melodia towarzyszy emocjonalnemu głosowi wokalisty. Atmosfera zmienia się w momencie rozpoczęcia Naked, które różni się od reszty brzmieniem oraz tekstem. Głównym tematem piosenki jest fascynacja drugą osobą i chęć przebywania z nią jak najdłużej, bez względu na konsekwencje. Album kończy się duetem z liderem Block B, ZicoTonight jest jakby kontynuacją Naked, ponownie skupiając się na pożądaniu. Atmosfera podgrzewana jest dzięki gitarze elektrycznej i perkusji.

„White Night” osiągnęło szczyt notowań w 23 krajach. W Polsce płyta znalazła się na 5. miejscu. Album wciąż znajduje się na pierwszych miejscach rankingów iTunes i Apple Music.

 

W Korei Darling znalazło się na drugim miejscu, a Wake me up zaraz za nim. Utwory zdobyły „jedynki” na poszczególnych rankingach koreańskich.

 

18 sierpnia Taeyang nagrywał występ w programie Inkigayo. Wake me up wykonał przed fanami, natomiast wygląd Darling trzymany jest w tajemnicy. Odcinek zostanie wyemitowany 20 sierpnia.

W planach jest także emisja show „I live alone” z jego udziałem oraz odcinek „Infinite Challenge”. Nie są to jedyne programy, w których pojawi się wokalista BIGBANG. Przypomnijmy także, że pod koniec sierpnia zagra koncerty w Seulu, a następnie wyruszy do Stanów Zjednoczonych.

Całą promocję „White Night” mogliście śledzić we wcześniejszym artykule.

źródła: (1)(2)(3)(4)