Założyciel YG Entertainment odpowiedział na jeszcze kilka nurtujących fanów pytań dotyczących planów agencji na najbliższe miesiące. 

Pierwszym poruszonym we wpisie tematem została sprawa nowych grup. W świetle ostatnich kontrowersji związanych z odwołaniem debiutu zwycięskiej grupy MIXNINE, zaciągnięciem się członków BIGBANG do wojska oraz odejściem PSY podjęto decyzję, że należy skupić się na istniejących zespołach. 

[OFICJALNE OŚWIADCZENIE YG ENTERTAINMENT O „MIXNINE”]

Padło także pytanie dotyczące planów najmłodszego członka BIGBANG. Seungri wyda pierwszy w swojej solowej karierze pełen album na początku lipca. Agencja planuje zorganizowanie koncertu muzyka w Seulu. Yang Hyun Suk przyznał, że wydawnictwo ukaże się wcześniej niż pierwotnie zakładano za sprawą ogromu pracy, jaki został włożony w jego powstawanie. Seungri pojawi się także w programie „YG Electronicts”, który zadebiutuje we wrześniu na platformie Netflix.

Założyciel YG Entertainemnt przyznał, że pragnie się skupić na grupie, która powróci do hip-hopowych korzeni agencji. Unit ma zrzeszać najlepszych arystów wytwórni. Wśród nich możemy spodziewać się członków iKON oraz WINNER. W planach jest stworzenie show, które pokaże publiczności proces przygotowań takiej grupy. Yang Hyun Suk dodał, że w tym momencie jest to jeden z wielu pomysłów na przyszłość, jednak liczy, że uda się wydać przynajmniej jeden utwór do końca 2018 roku. YG liczy, że da to szansę artystom na pokazanie się publiczności od zupełnie nowej strony. 

Na sierpień bierzącego roku zaplanowano otwarcie nowej podwytwórni – YGX Academy. Jej działania będą widoczne w trzech obszarach. Pierwszym będzie przejęcie wszystkich dotychczasowych zadań HIGHGRND, które było zarządzane przez Tablo z Epik High. YGX będzie także odpowiedzialne za pierwszą należącą do YG akademię tańca. Ma ona trenować nie tylko przyszłych idoli, bowiem korzystać z niej będą mogły osoby niezwiązane z YG Entertainment. Trzecim obszarem działania będzie wsparcie wytwórni dla DJów, czym zarządzać ma Seungri. YGX skupi się na zagranicznych muzykach, oferując im możliwość współpracy z arystami spod skrzydeł YG. 

[TABLO REZYGNUJE Z PROWADZENIA HIGHGRND]

Na końcu Yang Hyun Suk przeprosił za brak informacji dotyczących przyszłości Lee Hi czy Sechskies, dodając, że zawsze stara się robić, co może.

źródło zdjęcia: Facebook BIGBANG
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.