YG Entertainment wydało oficjalne oświadczenie w sprawie odwołanego debiutu zwycięzców “MIXNINE”.

Wytwórnia Happyface Entertainment ujawniła 2 maja, że rozmowy dotyczące debiutu boysbandu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i całkowicie z niego zrezygnowano. Więcej pisaliśmy o tym na naszej stronie TUTAJ. W odpowiedzi na te doniesienia, YG Entertainment wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie, które znajdziecie poniżej.

Dzień dobry, tu YG Entertainment, agencja odpowiedzialna za produkcję “MIXNINE”. Po pierwsze, jesteśmy bardzo wdzięczni fanom za wsparcie dla show. Artykuły o odwołanym debiucie zwycięskiej dziewiątki uczestników programu były opublikowane przed oficjalnym oświadczeniem YG Entertainment. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i czujemy ogromną odpowiedzialność z powodu tych, którzy są zawiedzeni takim tokiem wydarzeń.

 

Pierwotnym celem “MIXNINE” było danie szansy tym, którzy chcieli spełnić swoje marzenia o byciu piosenkarzem pomimo surowego środowiska oraz zwiększenie świadomości o tych, którzy zadebiutowali już w innych agencjach, ale nie osiągnęli jeszcze sukcesu. Ponadto, najważniejszą misją było zachęcenie do rozwoju grupy gwiazd, której nazwa nie byłaby znana jedynie w Korei, ale także w Azji, a może i nawet na całym świecie. Osiągnięcie tego byłoby możliwe dzięki YG Entertainment, które ma 21 lat doświadczenia w produkowaniu muzyki, spotykającym [się z] trainee w innych agencjach i wykorzystującym ich systemy produkcji muzyki, know-how oraz globalną infrastrukturę.

 

Niestety program nie dostał jednak takiej ilości uwagi, jakiej się spodziewano. Bez względu na popularność show, główny producent YG Entertainment, Yang Hyun Suk, poważnie nad tym myślał i zaplanował strategie, by dziewięcioosobowa grupa osiągnęła sukces. Potem spotkał się z przedstawicielami sześciu agencji (także YG Entertainment) twarzą w twarz. Okres kontraktu początkowo zaplanowany był na “cztery miesiące + występy za granicą”. Nieistotne, jak dobry jest zespół, w dzisiejszym biznesie trudno jest jednak wybić się zaraz po debiucie. Ponieważ główni producenci są tymi, którzy rozumieją to lepiej, niż ktokolwiek inny, zdecydowano o spotkaniu, by wyjaśnić nowe plany i poznać ich opinie.

 

Jaki był nowy plan Yang Hyun Suka?

Była to sugestia, by każdy z członków [zespołu] promował się w swojej wytwórni przez pół roku, a przez kolejne pół, by dziewięcioro członków “MIXNINE” promowało się jako grupa. Kontynuowano by to przez okres trzech lat.

 

Dlaczego Yang Hyun Suk zaproponował to nowe rozwiązanie?

Uważał, że obiecane cztery miesiące byłyby niewystarczające, nawet żeby przygotować nową piosenkę, nagrać teledysk i przećwiczyć choreografię. Ponadto, by zagrać solowy koncert potrzeba 15 utworów, co było niemożliwe do zrealizowania w ciągu wspomnianych czterech miesięcy.

 

Po złożeniu pierwszej propozycji i zebraniu opinii każdej agencji, większość wytwórni czuła, że okres sześciu miesięcy był kłopotliwy. Yang Hyun Suk w pełni rozumiał i akceptował tę postawę. W drugiej ofercie zasugerował trzy miesiące w roku (jeden przygotowań i dwa promocji). Niestety nie uzyskał zgody wszystkich przedstawicieli na ostatecznym zebraniu, które odbyło się w zeszłym tygodniu. Spotkania, które miały miejsce łącznie siedem razy, były przeprowadzane w bardzo swobodnym i spokojnym nastroju, w atmosferze wzajemnego zrozumienia, nie kłótni. Chcielibyśmy podkreślić, że nie było tam ani jednego momentu dyskomfortu.

 

Chcielibyśmy wykorzystać tę okazję, by podziękować reprezentantom [agencji], którzy poświęcili swój czas na „MIXNINE” w trakcie swoich napiętych harmonogramów, nawet jeśli nie mogliśmy dojść do porozumienia. Podsumowując, YG Entertainment nie ma żadnych wymówek. Sądzimy, że jedyne mogliśmy zrobić, to opowiedzieć, co się zdarzyło, chociaż tylko streszczając.

 

Jesteśmy wdzięczni fanom, którzy wspierali “MIXNINE”. YG Entertainment będzie szczerze wspierać przyszłość i powodzenie nie tylko dziewięciu członków zwycięskiej grupy, ale też wszystkich biorących udział w programie. Ponownie chcemy bardzo podziękować wszystkim i przeprosić za niedotrzymanie naszej obietnicy.

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter MIXNINE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.