Starship Entertainment wydało oświadczenie dotyczące statusu śledztwa dotyczącego palenia marihuany przez Wonho.

Jak informowaliśmy pod koniec października, w świetle kontrowersji związanych z rzekomym paleniem marihuany w 2013 roku Wonho zdecydował się opuścić Monsta X. W odpowiedzi na trwające postępowanie policyjne Starship Entertainment poinformowało również o rozwiązaniu kontraktu z muzykiem. 14 marca agencja wydała oświadczenie, w którym informuje, że Hoseok (prawdziwe imię Wonho – przyp. red.) został oczyszczony ze wszystkich stawianych mu zarzutów. Tłumaczenie oświadczenia przeczytacie poniżej:

Witajcie, tutaj Starship Entertainment

 

10 marca należąca do seulskiej policji jednostka ds. walki z przestępczością narkotykową zakończyła śledztwo dotyczące zarzutów zażywania narkotyków przez byłego członka Monsta X, Wonho. Wonho został oczyszczony ze wszystkich zarzutów związanych z tym postępowaniem.

 

Pod koniec października 2019 zarzucono Wonho zażywanie marihuany. W odpowiedzi na te doniesienia policja rozpoczęła postępowanie przygotowawcze. W trakcie jego trwania Wonho stale współpracował z zespołem dochodzeniowym, łącznie z poddaniem się wszelkim testom przeprowadzanymi oraz zarządzanymi przez organ śledczy. Policjanci prowadzili szczegółowe śledztwo przez ostatnie pięć miesięcy, jednak nie znaleźli oni żadnych dowodów na stawiane zarzuty. W związku z czym dochodzenie zostało zakończone 10 marca.

 

Mimo wszystko, wraz z Wonho, pragniemy jeszcze raz przeprosić za martwienie fanów. Co więcej, chcielibyśmy przekazać ogromne podziękowania koreańskim oraz międzynarodowym fanom, którzy w trakcie trwania czynności policyjnych nieustannie okazywali wielkie wsparcie.

 

W trakcie trwania śledztwa, robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować zainteresowanie mediów sprawą Wonho. Zapewniliśmy [Wonho] wsparcie firmy prawniczej, aby mieć pewność, że żadne niesprawiedliwe zarzuty nie zostaną mu postawione. Zapewnimy Wonho nasze pełne wsparcie tak, by mógł swobodnie wybrać drogę, którą chce zmierzać w przyszłości.

Przypomnijmy, że Monsta X powróciło w połowie lutego z pierwszym anglojęzycznym krążkiem – „All About Luv”. Chociaż Wonho nie brał udziału w promocji materiału, partie muzyka nie zostały usunięte z wydawnictwa. Zgodnie medialnymi z doniesieniami grupa jest aktualnie w trakcie przygotowań do koreańskiego comebacku.

źródło: (1)
źródło zdjęcia Oficjalny Twitter Monsta X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.