Ostatnie miesiące są niewątpliwie przełomowe w karierze Monsta X. Pomimo wielu trudności i kontrowersji, zespół powrócił na scenę z wyjątkowym krążkiem. Na “All About Luv” grupa układa własną definicję miłości i relacji damsko-męskich. Jak zespół poradził sobie z presją wynikającą z międzynarodowego kontraktu oraz promocją poza rodzimym krajem?

Chociaż możemy zaobserwować rosnącą liczbę anglojęzycznych kawałków wydawanych przez k-popowych artystów, to najnowszy long play Monsta X z pewnością szeroko otwiera bramę wielu koreańskim muzykom do amerykańskiego przemysłu muzycznego. Mimo, że “All About Luv” nie jest pierwszym k-popowym wydawnictwem skierowanym do słuchaczy poza Koreą, to promocja w programach takich jak „Good Morning America” czy „Jimmy Kimmel Live!” dała możliwość dotarcia grupie do szerszej publiczności. Warto podkreślić, że krążek jest pierwszą płytą grupy wydaną pod szyldem podwytwórni Sony Music, EPIC RECORDS, dzięki czemu album dostępny jest w sklepach muzycznych na całym świecie. 

Monsta X na ostatnich wydawnictwach stopniowo przyzwyczajało fanów do rezygnacji z inspiracji hip-hopem oraz trapem, jednocześnie skłaniając się ku bardziej popowym dźwiękom. “All About Luv” zdecydowanie umacnia w przekonaniu, że zespół w pełni świadomie wybrał kierunek muzyczny w którym chce rozwijać swoją dalszą karierę muzyczną. Pomimo że, na krążku znajdziemy dużo więcej potencjalnych hitów radiowych niż na koreańskich wydawnictwach, to album tworzy integralną całość z dotychczasową dyskografią boysbandu.

Płyta od początku promowana była w sposób typowy dla zachodnich artystów. Na prawie dziewięć miesięcy przed premierą “All About Luv”, Monsta X podzieliło się pierwszym singlem, który znalazł się na wydawnictwie. WHO DO U LOVE? nagrane zostało z pomocą amerykańskiego rapera French Montany. Przyjemna dla ucha mieszanka retro R&B z szybko wpadającym w ucho refrenem okazała się strzałem w dziesiątkę i została ciepło przyjęta przez międzynarodowych słuchaczy. Kawałek pojawił się również w jednym z odcinków czwartego sezonu serialu stacji CW, “Riverdale”.

Kilka miesięcy później usłyszeliśmy pozornie niewinne i subtelne LOVE U. Utrzymana na skraju popowej ballady propozycja opowiada o wszystkich emocjach, które czujemy gdy jesteśmy w stanie zakochania. Motyle w brzuchu sprawiają, że bohater dla swojej wybranki traci głowę i jedyne, czego pragnie, to znaleźć się z nią sam na sam. Kolejnym singlem zostało natomiast romantyczne Someone’s Someone. Utrzymana w średnim tempie elektroniczna ballada doczekała się również klipu.

Ostatnim kawałkiem promocyjnym zostało MIDDLE OF THE NIGHT. Tą nieśmiało zachęcającą do tańca, typowo popową propozycję usłyszeliśmy zaledwie kilka tygodni po opuszczeniu grupy przez Wonho. Pomimo tego, zespół nie zdecydował się na usunięcie głosu muzyka z piosenki. Sam utwór nawiązuje do pełnej pożądania relacji, w której bohater czuje się odtrącony z powodu wszystkich samotnych nocy.

Oprócz dużej ilości wpadających w ucho singli, b-side tracki również nie zawodzą. Każdy kto chociaż raz przechodził bolesne rozstanie z pewnością doceni szczere, lecz nieco pasywno-agresywne HAPPY WITHOUT ME. Kolejne na liście jest utrzymane w stonowanych rytmach EDM GOT MY NUMBER. Romantyczne SHE’S THE ONE, którego bohater jest wręcz chory z miłości, prezentuje pełną wrażliwości stronę grupy. Jednak nawet najszczersze uczucie może kiedyś przeminąć, o czym możemy usłyszeć na YOU CAN’T HOLD MY HEART. Miłośnicy minimalistycznych, emocjonalnych ballad bez wątpliwości pokochają MISBEHAVE, którego tekst gloryfikuje i usprawiedliwia wieczne rozstania i powroty do toksycznej relacji. Jednym z najbardziej wyczekiwanych kawałków niewątpliwie było zachęcające do zabawy BESIDE U, na którym usłyszeliśmy gościnnie Pitbulla.  

„All About Luv” ukazało się w Polsce nakładem Sony Music Poland. Fani do wyboru mają łącznie sześć wersji albumu: standardową, deluxe (dostępną w czterech różnych rodzajach) oraz płytę winylową. Każdy zestaw zawiera photobook oraz plakat. W wersji deluxe znajdziemy dodatkowo: dwie karty z losowym członkiem zespołu, jedną grupową kartę oraz booklet z tekstami utworów.

 

źródło: Informacje Prasowe Sony Music Poland 
źródło zdjęcia: YouTube Monsta X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.