Chiński unit NCT wrócił po raz pierwszy w karierze, prezentując niejako rozszerzoną wersję tego, co pokazał na debiutanckim singlu. Na „Take Off” znajdziemy zarówno bardziej klubowe, jak delikatniejsze kompozycje. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Przeczytajcie nasze podsumowanie!

Po udanym debiucie z “The Vision” na początku roku, WayV nie odpoczywało ani przez chwilę. Chłopcy od stycznia obficie promowali się w Chinach. Można by powiedzieć, że przygotowywali publikę na swój pierwszy mini-album. „Take Off” miało swoją premierę 9 maja i od razu zdobyło uznanie wśród światowych fanów grupy.

Główną piosenką EP zostało Take Off, taneczna kompozycja w stylu urban. Numer przywodzi na myśl klubowe piosenki, które nie mogą wyjść nam z głowy przez długi czas. Utwór stworzyli amerykańscy producenci Mike Daley i Mitchell Owens, nad dodatkowymi aranżacjami pracowali Yoo Young Jin i Hitchhiker, których często znajdziemy wśród autorów płyt artystów SM Entertainment. W tekście członkowie WayV mówią natomiast o swoich marzeniach i aspiracjach na przyszłość. Nie chcą być nikomu podporządkowani i robić jedynie to, na co mają ochotę.

Na pierwszym mini-albumie WayV znajdziemy ogółem sześć pozycji. Piosenki to zarówno nowe kompozycje, jak i kawałki, które usłyszeliśmy w wykonaniu unitu już w styczniu, gdy swoją premierę miał singiel „The Vision”. Co dokładnie trafiło na krążek?

  1. Take Off
  2. Regular – debiutancki numer WayV, który usłyszeliśmy już w styczniu. Piosenka to chińska wersja utworu śpiewanego oryginalnie przez NCT 127.
  3. Say It – kawałek future bass stworzony przez producentów z LDN Noise. Przypomnijmy, że duet ma na koncie współpracę z prawie wszystkimi artystami z SM Entertainment i wieloma innymi k-popowymi gwiazdami. Say It opowiada o miłości, która powoli przejmuje kontrolę nad bohaterem numeru. Nie wie on, czy powinien jej ulec, jednak wydaje mu się, że nie ma wyboru.
  4. Come Back – kolejna piosenka, którą usłyszeliśmy już w wykonaniu WayV na początku roku. Po raz pierwszy usłyszeliśmy ją natomiast na japońskim mini-albumie NCT 127, „The Chain”.
  5. Let Me Love U – utwór w średnim tempie, w którego melodii dominuje gitara. Słowa to urocze wyznanie miłości. W stanie zakochania się możemy zrobić dla drugiej osoby wszystko, a motyle w brzuchu towarzyszą nam przy każdej myśli o niej. Jej wady schodzą na drugi plan, a zalety w naszych oczach zyskują jeszcze bardziej.
  6. Dream Launch – album zamyka kolejny kawałek z debiutanckiego “The Vision” WayV. To pierwszy utwór stworzony specjalnie dla unitu, opowiadający o czekających na spełnienie marzeniach.

“Take Off” bardzo dobrze poradziło sobie na międzynarodowych rankingach iTunes. Krążek wskoczył na pierwsze miejsce w 25 krajach, w tym w Polsce. Warto dodać, że w USA był na drugiej pozycji, a w Wielkiej Brytanii na piątej. Więcej szczegółów znajdziecie na poniższych grafikach (dane pochodzą z 9 maja z kolejno 15:50 i 19:20 czasu polskiego).

W związku z bardzo dobrymi wynikami albumu, znalazł się on na pierwszym miejscu dziennego podsumowania najlepszych płyt iTunes na świecie.

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: YouTube SMTOWN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.