Jej postać od samego początku kariery owiana była pewną niewiadomą. Artystka niechętnie udziela bowiem wywiadów, a całą swoją energię konsekwentnie wykorzystuje na tworzenie nowej muzyki. Chociaż do dzisiaj nie wydała nawet EP, to może pochwalić się kilkoma znaczącymi współpracami oraz sukcesywnymi soundcloudowymi projektami. Poznajcie Miso!

O Kim Miso wiadomo stosunkowo niewiele. Na palcu jednej ręki można zliczyć ilość udzielonych przez nią wywiadów. Równie niechętnie artystka dzieli się zdjęciami, skupiając całą uwagę odbiorców na najważniejszym aspekcie jej twórczości – muzyce. Pomimo to, chętnie zwracają się do niej coraz to ważniejsze postacie na koreańskim rynku. Miso swoje pierwsze odważne kroki na scenie stawiała w 2015 roku, gdy w ramach Red Bull Music Academy’s Class of 2015 zaczęła dzielić się na SoundCloud swoimi utworami. Koreanka zaprezentowała w ramach projektu kilka piosenek, jednak szczególną uwagę publiczności przykuła mieszanka hip-hopu i R&B ukryta w Ache.


 

Pierwszym i jedynym solowym singlem wokalistki jest wydane w 2016 roku Take Me. Delikatny, spokojny utwór to emocjonalna mieszanka R&B oraz soulu. Tekst nawiązuje do skomplikowanych uczuć, które towarzyszą nam, gdy tracimy zaufanie do najbliższej osoby. Pomimo, iż bohaterka utworu jest świadoma, że potrzebuje trochę „odpoczynku” od swojego partnera, jest również gotowa walczyć o to, co ich łączy. Co ciekawe, w styczniu 2019 roku kawałek ponownie zyskał sympatię odbiorców. Wszystko to za sprawą Lisy z BLACKPINK, która na jednym ze styczniowych koncertów zaprezentowała swoją choreografię do utworu

Oprócz śpiewania oraz pracy w studio solistka wielokrotnie prezentowała się na dużych imprezach jako DJ. Wśród najważniejszych warto wymienić set na imprezie F is for Fendi x Boiler Room, organizowanej w ramach nowojorskiego tygodnia mody. Swój pobyt oraz występ w Nowym Jorku artystka udokumentowała krótkim klipem, który możecie zobaczyć poniżej. 


 

Wokalistka równie chętnie pojawia się na krążkach swoich kolegów z Club Eskimo Crew. W 2017 roku Miso połączyła siły z offonoff oraz Tablo, który w tamtym czasie zarządzał podwytwórnią YG Entertainment, HIGHGRND. Artyści stworzyli nostalgiczny obraz słodko-gorzkiej miłości, która uzależnia niczym tytułowy papieros.

Pod koniec 2017 roku wokalistka wzięła udział w nagrywaniu jednego z utworów na album 2xxx!. Girl, Interrupted opowiada o błędnym kole, jakim często okazuje się życie. Utrzymanej w mieszance R&B i soulu kompozycji towarzyszy delikatny głos wokalistki. Kawałek nigdy nie doczekał się teledysku, jednak jeszcze przed premierą krążka muzycy wspólnie nagrali specjalną wersję live

Najnowszym utworem, na którym mogliśmy usłyszeć wokalistkę jest dayfly Deana, z którym Miso współpracuje już od kilku lat. Chociaż kawałek swoją premierę miał zaledwie pod koniec marca, to radzi sobie stosunkowo dobrze na koreańskich notowaniach muzycznych. Pomimo, że artystki nie znajdziemy oficjalnie na liście wykonawców, zapewniła ona fanów za pomocą swojego Instagrama, że to również jej głos możemy usłyszeć na singlu.

 

Miso możecie śledzić na Instagramie oraz SoundCloudzie.

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook Miso

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.