Wśród tylu męskich głosów przyszedł czas na kobiecą delikatność, którą reprezentuje Lucia!

Co ją wyróżnia? Na pewno delikatna, kobieca barwa głosu. Lucia często śpiewa półszeptem z charakterystycznym nosowym głosem. W stylu artystki czuć wrażliwość, emocjonalność, ale też opanowanie. Przykładem może być jej występ w „Immortal Songs 2”.
Jej ballady, zaliczane do stylu indie, wykorzystywane są w ścieżkach dźwiękowych filmów i dram. Co oprócz tego? Lucia sama komponuje i pisze swoje piosenki, a  głosem potrafi stworzyć magiczną atmosferę.

Kojarzyć ją możecie z coveru Butterfly BTS, który zespół opublikował na swoim Twitterze.

 

Ostatnio Lucia nagrała swoją wersję Dream Girl SHINee, która ma zupełnie inny klimat niż oryginał. Nie jest taneczna i zawadiacka, artystce towarzyszą jedynie pianino i gitara.


Covery to jedynie fragment tego, co reprezentuje sobą Lucia. Sim Kyu Seon, jak naprawdę się nazywa, zaczynała jako wokalistka jazzowa, przyznała jednak, że nie było łatwo z tego wyżyć. Postanowiła spróbować swoich sił w muzyce popularnej i tak zaczęła swoją przygodę z balladami. Nadal jednak możemy usłyszeć jazzowe wstawki w jej produkcjach. Co ciekawe, nie planowała kariery piosenkarki. Jej priorytetem było malarstwo i wygrane z konkursów muzycznych przeznaczała właśnie na materiały malarskie. Związek ze sztuką widać chociażby w jej pierwszym solowym albumie zatytułowanym „Décalcomanie” (fr. dekalkomania – technika malarska polegająca na rozgniataniu kleksów farby między powierzchniami materiału).

Tutaj warto zwrócić uwagę na piosenkę I CAN’T FLY i teledysk, który jest fragmentem francuskiego filmu „Les Contes de la nuit” (dosłownie: „Nocne Opowieści”). Jest to marzycielska piosenka o pokonywaniu swoich słabości. Atmosfera klipu w połączeniu z głosem Lucii jest wręcz magiczna. Refren śpiewany jest w języku angielskim.

Kolejny utwór z płyty, SAVIOR, zainspirowany jest techniką graficzną z filmu. W głosie Lucii słychać smutek i żal, bo śpiewa o nieszczęśliwej miłości.

Materiału do przesłuchania jest dość dużo. Początki to rok 2010 i piosenka z elementami country, Redribbon FoxesMuzyka nie była wtedy jednak w całości tworzona przez artystkę.

Rok później, w 2011, wydany został singiel Are you going to love me for just one season like a flower? (Sakura Moment). Lucia śpiewa wdzięcznym głosem, a w momencie, gdy dołącza band możemy przenieść się do lat 20. ubiegłego stulecia. Melodia staje się wówczas bardziej swingowa.

„Light & Shade chapter. 1” to płyta dwóch sprzeczności, bo usłyszymy na niej utwory i pogodne, i dość ponure. Be Mine zostało nakręcone w pięknej scenerii Paryża, wśród mnóstwa świateł.


Chłodne barwy, nagrania w slow motion i taniec współczesny potęgują ból, który opisuje Lucia w Demian.

Trzeci album „Light & Shade chapter. 2” zawiera numer Upon your existence. Ponownie pojawia się motyw malarski. Zgrabnie zrobiony teledysk z tajemniczymi artystycznymi ujęciami.


Lucia pojawiła na koreańskiej ścieżce dźwiękowej do irlandzkiego filmu „Ginger & Rosa” i tym razem akompaniuje jej cała orkiestra, tak jak w przypadku I CAN’T FLY.

Rok wcześniej piosenkarka wzięła udział w projekcie Re;code i wspólnie z Woohyun’em z INFINITE zaśpiewała Cactus. Jest to jedno z niewielu nagrań, w których Lucia pojawia się w towarzystwie męskiego głosu.


Najnowszy materiał Lucii to dwupłytowe wydanie „Power of softness (Live Vol. 1)”, na której znalazły się wcześniejsze utwory w wersji na żywo. Krążek to zbiór melodii reprezentujących delikatną i romantyczną osobowość piosenkarki. Pierwsza piosenka na liście to INNERNie jest to już jednak delikatna ballada, do której Lucia przyzwyczaiła swoich słuchaczy. Emocje takie jak smutek czy zagubienie wzmocnione są tutaj solówkami na gitarze elektrycznej.


Mocnym numerem płyty jest również My color. Melodia grana na pianinie i instrumentach skrzypcowych to powrót do delikatnej Lucii, która używa metafory malowania i śpiewania jako kierowania swoim życiem.


Jak podoba się Wam sentymentalna Lucia?

źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.