Rock alternatywny czy popowy? Proponujemy Wam dzisiaj band, który płynnie pokonuje granice między jednym a drugim stylem.

HÜ tworzą artyści, których łączy miłość do rocka. Nie oznacza to jednak, że określenie stylu grupy jest proste. Przed utworzeniem bandu poszczególni członkowie grywali punk, metal czy pop. Po siedmiu latach współpracy doszli do konsensusu dotyczącego ich twórczości. W rezultacie powstała muzyka spod marki HÜ.

Po głębszych poszukiwaniach okazuje się, że HÜ grało początkowo bardziej rockową niż popową muzykę, kładąc nacisk na energiczne dźwięki gitar i perkusję. Jeszcze w zeszłym roku ich muzyka była ostrzejsza. Gitarowy pogłos w You stwarza dodatkową przestrzeń i pozwala się w niej zatopić. Dobrze słyszalna jest jednocześnie perkusja, gitary i wokal, ale nic sobie nie przeszkadza.


Docierając do pierwszych nagrań bandu trafimy na bardzo delikatną i wdzięczną kompozycję 바램, 다시. Swoją obecną działalnością grupa stara się prawdopodobnie wrócić do swoich początków.

Rok 2014. Alternatywne Shine On Me rozpoczyna się charakterystycznym dla rockowych kompozycji nagraniem w gorszej jakości. Szybko ustępuje ono jednak dynamicznemu rytmowi, wygrywanemu na perkusji i gitarowym riffom. Shine On Me opowiada o chęci ucieczki od fałszywej rzeczywistości.


Charakter ich muzyki zaczął łagodnieć już w 2015 roku. Wciąż ważne były gitary, ale uspokoiła się perkusja. All About You to powiew świeżości dla bandu, który chciał spróbować czegoś nowego. Można powiedzieć, że niedokładny angielski akcent wokalisty przeszkadza, ale to właśnie nadaje zespołowi charakteru.

Spokojne, przytłumione zwrotki ustępują kontrastującemu z nimi refrenowi, który jest punktem kulminacyjnym Dying Inside. Już w samym głosie wokalisty słychać ból, który opisuje piosenka – opowiada ona o cierpieniu związanym z rozstaniem, które jest jak umieranie od środka.

Duży wpływ na twórczość bandu ma muzyka indie, co można usłyszeć w Cinema. Podkład i wokal są rozmyte, a dodatkowo towarzyszy im jeszcze pogłos. Marzycielska, swobodna atmosfera odzwierciedlona jest w teledysku.

Ich najnowsza piosenka, promująca mini-album “Fancy At First Sight”, jak się okazuje, jest kolejnym krokiem w zmianie stylu zespołu. Love, Love płynnie przechodzi z rocka do indie i wreszcie popu. Zaśpiewana w pełni po angielsku kierowana jest do zagranicznych odbiorców. W teledysku zobaczymy członków grupy – wokalistę Siwoo, basistę Suhyuna, gitarzystę Kiyoona i perkusistę Juhwana.


Znajdziecie ich na Facebooku, Soundcloud oraz Instagramie: oficjalny, IG Siwoo, IG Juhwan, IG Suhyun, IG Kiyoon

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.