Ma szansę dołączyć do grupy najlepszych producentów młodego koreańskiego pokolenia. Wydał właśnie drugie EP, do którego zaprosił znanych wokalistów. Posłuchajcie Deepshower!

Dzielenie się swoją twórczością rozpoczął, tak jak wielu młodych muzyków, na platformie Soundcloud. DJ porusza się w obrębie muzyki tanecznej, którą jest house, jednak żeby zapobiec monotonii dokształca się i poznaje nowe brzmienia, chociażby jazz. Deepshower ma już za sobą pierwszy poważny support (pokaz muzyczny, poprzedzający występ głównej gwiazdy – przyp.red.) – zagrał na trzech koncertach brytyjskiego duetu HONNY.

Początkowo publikował na Soundcloud remixy, a DJ-owanie miało umożliwić mu pracę jako producent. Pierwszy kawałek na jego koncie to przeróbka Here & now Deana. Muzyk zwolnił tempa i oczyścił wokale, pozostawiając jednocześnie charakterystyczną linię basów. Dzięki temu zwrócił utwór w stronę stylu zwanego jackin’ house.


Wyważona gama dźwięków, wypełniająca jego utwory, ułatwia obcowanie ze stylem, który często wydawać może się monotonny w swojej budowie.
Kawałek, promujący najnowszy album, „How I met you”, z gościnnym udziałem G. Soul’a oraz piosenkarza BRANDNEWMUSIC, Chancellor’a (pracował przy tekście i tworzeniu melodii) jest mieszanką kilku rytmów, tworzących energetyczną kompozycję. Found U stylem nie odbiega od tego, co reprezentuje wokalista H1GHRMUSIC. Dzięki temu całość jest spójna w odbiorze.

Jego producencki potencjał usłyszeć można w kawałku wokalisty Jeebanoff – Belief. Lekka, taneczna forma ponownie jest składanką wielu dźwięków, melodii i instrumentów od grzechotek po klawisze i linię basu w refrenie.


Deepshower zmierzył się też z powodzeniem z oldschoolowym kawałkiem If you love metrio Brownstone, nadając mu świeżości i aktualności. Średnie tempo R&B zostało zamienione na elektroniczny beat z dodatkową linią melodyczną.


Na koniec proponujemy Wam Wavy, inną odsłonę house, którą bawi się DJ. Tym razem melodia nie zawiera gwałtownych zmian – równa aranżacja przygotowana jest w tym przypadku dla rapera Ricka Bridgesa, odpowiadającego swoim flow za urozmaicenie podkładu.


Deepshower znajdziecie na Soundcloud, Instagramie i Facebooku.

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Instagram Deepshower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.