K-pop dotarł już jakiś czas temu do Stanów Zjednoczonych. Przyszedł czas, żeby artyści z Zachodu zadebiutowali na koreańskiej scenie. Przed Wami jedna z pierwszych czarnoskórych grup k-popowych!

Coco Avenue jest duetem Afro-Amerykanek, które rozpoczęły swoją przygodę od nagrywania coverów. Początkowo grupa liczyła sześć dziewczyn z różnych stron Stanów Zjednoczonych. Niestety przez dzielącą je odległość ich współpraca się zakończyła. W 2014 roku liderka grupy, Jenna Rose oraz towarzysząca jej Jenny Lyric, przeniosły się do Los Angeles, gdzie postanowiły rozwinąć swoją k-popową karierę. Już we wcześniejszej grupie zostały okrzyknięte „Pierwszym Czarnym Zespołem K-pop”. W połowie kwietnia Coco Avenue wydały swój debiutancki kawałek Eottae. Tekst napisały obie dziewczyny, a za produkcję odpowiada producent i chłopak Jenny – AJK.

Mówią o sobie, że są soulowym duetem, śpiewającym po koreańsku. W jednym z wywiadów zwróciły uwagę na fakt, że ludzie nie traktują ich jako artystki k-popowe ze względu na ich kolor skóry. Same nie chcą tego zmieniać, są dumne ze swoich korzeni i kultury, którą chciałby wprowadzić do świata muzyki popularnej w Korei.

„Jak długo oni [Koreańczycy] będą czerpać korzyści z naszej kultury, czasami błędnie, podtrzymując stereotypy o Afro-Amerykanach i nie dopuszczając nas do głosu? Myślę, że to jest najważniejsza misja Coco Avenue. Fani, którzy wyglądają jak my, mają prawo być reprezentowani w dobry sposób” powiedziała Jenna w wywiadzie dla KpopStarz.

Najpopularniejszy z coverów to You Know Jay Parka. Dziewczyny odważnie wprowadzają do k-popowego świata swój afrykański temperament. Jednak dużo lepsze nagranie to Hate, oryginalnie autorstwa 4Minute. Piosenkarki prezentują się tutaj w całej okazałości, poprzez śpiew i taniec, a także sceny indywidualne. Uważacie, że mają potencjał?


Trochę inaczej wykonane jest wcześniejsze wideo do duetu G-Dragona i Taeyanga, w wersji GOOD GIRL. Dziewczyny oprócz śpiewu, pokazują swoje zdolności taneczne.

Wykonania duetu zdecydowanie różnią się od sposobu śpiewania Koreańczyków. Inny nie znaczy jednak gorszy. Dziewczyny dają od siebie zupełnie inną energię, a ich głosy posiadają głębszą barwę.

Oprócz tej dwójki, do grupy należy także Momo, która wykonuje covery taneczne. Możecie zobaczyć je na YouTube. W zeszłym roku Jenna nagrała kilka zwrotek, z którymi chciała wystąpić podczas przesłuchań do „Show Me The Money 5”. Porusza w nich kwestię kultury Afro-Amerykańskiej, która podoba się Koreańczykom, jednak jej ciemny kolor skóry, już im nie odpowiada.

Dziewczyny nie mają za sobą wielu lat treningów w wytwórni, pod czujnym okiem profesjonalistów. Przed nimi zatem długa droga, żeby dorównać swoim koreańskim idolom. Widać jednak w nich zapał i chęci. Warto dodać, że Coco Avenue pojawi się na KCON w Nowym Jorku.

Znajdziecie je na FacebookuSoundcloud, IG Jenna, IG Jenny, IG Coco Avenue oraz Snapie: jennylyric, jennarose1116.

 

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.