Jest pierwszym koreańskim artystą nominowanym do BET Awards. Zadebiutował dwa lata temu, a jego muzyczna kariera z dnia na dzień nabiera rozpędu. Poznajcie Changmo!

Ku Chang Mo to 24-letni raper i producent reprezentujący wytwórnię Ambition Musik. Jako jedyny koreański artysta był nominowany w zeszłym roku do nagrody BET Awards w kategorii “Best International Viewers Choice” (najlepszy międzynarodowy artysta według słuchaczy).

Ulubiony instrument Changmo? Można zgadywać, że fortepian. Usłyszymy go bowiem w co drugim utworze muzyka. W tekście Maestro poznajemy jego inspirację, jaką są mistrzowie fortepianu. Sam rozpoczął naukę gry już w wieku 5 lat i od tamtej pory instrument mu towarzyszy w jego muzycznej przygodzie. W piosence raper pokazuje swoją znajomość muzyki klasycznej, wielokrotnie odnosząc się do jej teorii, ale także pionierów. Wymienia także przedstawicieli światowej popkultury, takich jak Warhol. 


Cofnijmy się do czasów debiutu Changmo. Teksty piosenek zaczął pisać w wieku 14 lat. Początkowo wydawał mixtape’y. Jego pierwszy krążek, “M O T O W N”, ukazał się w marcu 2016 roku pod skrzydłami Luminant Entertainment. Promował go utwór WANG. Ponure, psychodeliczne brzmienia i agresywne flow tytułowego kawałka odbiegają od charakteru płyty. W “M O T O W N” dominuje delikatna i przyjemna w odbiorze melodia grana na klawiszach. Dlatego też dzielimy się z Wami pełną listą utworów, które zamieszczono na koncie Changmo na Soundcloud. Znajdziecie na niej melancholijne trapy zmieszane z wysokimi dźwiękami instrumentu.

 

 
Pomimo krótkiej kariery, raper ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak Hyorin, Suga z BTS, Suran, Sik-K, jeebanoff czy Samuel.  Muzyk nie tylko ma swój wkład w pisaniu melodii lub tekstu, ale dodatkowo sam rapuje i śpiewa. W jednym z debiutanckich kawałków u jego boku występuje Beenzino, kolega z wytwórni Illionaire Records. AIYA to autoprezentacja obu artystów, duma z przynależenia do agencji Dok2 i możliwości tworzenia swojej muzyki.


Ciekawą propozycją jest Inkigayo z gościnnym udziałem The Quiett i Dok2. Piosenkę znajdziecie na drugim albumie artysty, “Getting Money Moment”. Tytuł odnosi się do programu “Inkigayo”, który po koreańsku oznacza muzykę popularną. Raperzy krytykują negatywne oblicze k-popu, czyli pogoń za popularnością i zyskiem.


Muzyk przynajmniej dwukrotnie nagrywał piosenki do ścieżki dźwiękowej dramy. Jedną z nich jest I Always, słyszana w serialu “The Best Hit”. Adresatem jest ukochana, z którą bohater dorastał i teraz wyznaje jej miłość. Chce z nią spędzić resztę życia, każdy poranek i moment dnia.

Raper udowadnia, że rapowanie i produkowanie to nie jego jedyny konik. Potrafi też śpiewać i dzięki temu jest zarówno samowystarczalny, jak i różnorodny. D.O.N to kolejna propozycja autobiograficzna. Tym razem Changmo przyznaje się, że nawet nie rozpoczął studiów. Zauważa jednak, że radzi sobie bez klasycznej edukacji, czyta książki i to go rozwija. Lekka melodia rozpoczyna się prostym rytmem wygrywanym na gitarze i rozbudowują ją kolejne dźwięki. Słychać więc grzechotki, drugą gitarę, perkusję i trap 808, które w refrenie doprawione są basowym podkładem.

 

Na koniec dzielimy się z Wami wspólnym kawałkiem Hyorin i Changmo. W wywiadzie dla 1theK artyści przyznali, że po raz pierwszy spotkali się dopiero w studiu, ale od razu byli pod wrażeniem siebie nawzajem. Pełen wywiad dostępny jest pod tym LINKIEM. Znajdziecie w nim między innymi wykonanie Blue Moon na żywo.

 

Changmo aktywnie udziela się na Instagramie, gdzie wrzuca swoje improwizacje na pianinie. Na Soundcloud znajdziecie kawałki, które nie pojawiły się na YouTube, bądź Spotify.

 

źródło zdjęcia: YouTube
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.