Jej delikatny i marzycielski głos przenosi nas w inny świat i sprawia, że czujemy się lepiej. To Suran, kolejna artystka, której warto poświęcić tytułową uwagę.

Zanim zdecydowała, że chce śpiewać i produkować muzykę, była na studiach informatycznych. Większość z nas może kojarzyć ją  z chociażby Pride and Prejudice Zico (Block B), czy z so far away z mixtape’u Sugi z BTS. 31-letnia wokalistka ma do zaoferowania więcej, niż może nam się wydawać.

SURAN (Shin Su Ran) zadebiutowała latem 2014 roku jako ½ duetu LODIA. Poznaliśmy ją wówczas jako Elenę. Razem z Effy same napisały, skomponowały i zaaranżowały swój debiutancki kawałek I Got A Feeling. Utwór jest taneczny, z wyraźną perkusją i beatem. Oprócz oryginalnej wersji, na singlu znajdziemy również remix piosenki, wykonany przez TASTIX – sławnego we Francji twórcę muzyki elektronicznej. Masteringiem kawałka zajął się natomiast David Hachour, który na co dzień pracuje z DJem Davidem Guettą.

I Got A Feeling to jedyny kawałek duetu. Suran rozpoczęła solową karierę w grudniu 2014 roku, wydając singiel I Feel. Piosenka jest skomponowana przez samą artystkę i odbiega od tego, co usłyszeliśmy w duecie z Effy. Utwór z brzmieniem R&B jest zarówno dramatyczny, jak i delikatny. Oprócz wspaniałego wokalu, piosenkarka pokazuje też swoje umiejętności raperskie.

W listopadzie 2015 roku wydała kolejny singiel, Calling in Love. Lekki śpiew Suran, równy rap Beenzino i rytmiczna melodia tworzą numer, który jest wspomnieniem lata. Piosenka jest rozmową telefoniczną dwóch kochanków, co uwydatniają wplecione w utwór dźwięki połączenia.

W 2016 roku wokalistka wróciła już dwa razy. Po raz pierwszy w duecie z Hwasą z MAMAMOO. DDANG różni się od poprzednich solowych utworów Suran. Piosenka jest bardziej zadziorna, wprawia w dobry nastrój i jest idealna na weekendowy chill-out.

Najnowszy kawałek, Paradise Go, wydany na początku sierpnia 2016 jest leniwym utworem na trwające wówczas lato. 1theK określił melodię jako „muzykę jak z wakacji z twoich snów, [dzięki] której szukasz chłodu wśród gorących letnich dni”. Piosenkę nagrano w stylu future bass, który teraz najbardziej inspiruje artystkę.

W 2015 i w 2016 Suran kolaborowała z wieloma artystami z koreańskiej sceny muzycznej. Wokalistka przy każdej współpracy pokazuje swoją inną stronę. Jej delikatny głos jest świetną przeciwwagą dla męskiego rapu, dlatego warto posłuchać m.in. duetów z Zico (Pride and Prejudice), Beenzino (PRIMARY – Mannequin), Yankie (Purple Night; Mirror), Loco (TK-Tourist – Local Market) czy Agust D (so far away). Pojawiła się również w półfinale Show Me The Money 5, gdzie zaśpiewała z Xitsuh.

Zico – Pride and Prejudice live (ft.Suran)
Xitsuh – I’ll show you that only i can do (ft.Suran) SMTM5
Wokalistka potrafi też sama pokazać pazur. Tą stronę usłyszymy chociażby w Gold Finger PRIMARY, który zaczynając współpracę z Suran stwierdził, że jej głos nie jest koreański i „ma w sobie coś z noweli”.

Znajdziecie ją na Soundcloud, Twitterze, Facebooku, Instagramie i oczywiście YouTube.

Ujął Was jej głos? Miłego słuchania!

źródło:(1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.