Tytułowa piosenka „Hades” doczekała się teledysku!

„Hades” jest drugą płytą trzyczęściowego projektu „VIXX CONCEPTION 2016”, znanego też pod nazwą Ker. Już 12 sierpnia mogliśmy cieszyć się albumem, który zawiera trzy piosenki oraz instrumentalną wersję FANTASY.

  1. Fantasy
  2. Love Me Do
  3. 나비 효과 (Butterfly Effect)
  4. Fantasy (Inst.)

Na teledysk do FANTASY musieliśmy poczekać trzy dni. Cierpliwość fanów opłaciła się – 15 sierpnia o północy KST (14 sierpnia o 23:00 KST na V App) zobaczyliśmy kolejną odsłonę konceptu greckich bogów. Nowa piosenka jest skomponowana z ogromnym rozmachem i pokazuje, na co stać VIXX.

Pierwszą rzeczą, którą zauważymy, jest melodia znana z teaserów. Sonatę Księżycową słyszymy najwyraźniej na początku i na końcu FANTASY. Na pierwszych taktach dzieła Ludwiga van Beethovena zbudowane są wersy piosenki. Dołączono do tego elementy trapu, które słychać w tle. Dodają one nowoczesnego brzmienia, jednocześnie nie zagłuszają wokali. Pomimo różnych zabiegów muzycznych, VIXX wciąż zachował swój ceniony przez fanów styl. Kompozycja i aranżacja muzyki jest dziełem Devine Channel.

Tekst piosenki opowiada o mężczyźnie, który goni za niespełnioną miłością, by na końcu jego uczucia stały się fantazją. Autorem słów są Music Cube oraz Ravi. Nawiązanie do fragmentu refrenu, „ból kłuje jak cierń”, znajdziemy także w teledysku. Ciernie symbolicznie owijają inną część ciała każdego artysty, co także widzieliśmy już wcześniej w spoilerach wydanych przed premierą „Hades”.

Co ciekawe, promocja FANTASY nie potrwa długo. Zespół wystąpi we wtorek w SBS The Show oraz w środę w MBC Music Champion. Oprócz tego, jedyną zaplanowaną aktywnością są spotkania z fanami przez niecały tydzień, zaczynając od dnia comebacku.

Historia FANTASY to podróż do Zaświatów w poszukiwaniu mikstury miłości. Teledysk jest zawiły i pełen symboli, tak jak poprzednia produkcja, Dynamite. To dopiero druga część historii. Wraz z wydaniem ostatniej płyty z serii „Ker”, poznamy pełną fabułę konceptu greckich bogów. W internecie już powstaje dużo ciekawych teorii. Wy też macie swoje?

 

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.