Brytyjskie muzeum podzieliło się programem na 2022 rok. Jedną z najważniejszych przyszłorocznych wystaw będzie ekspozycja poświęcona koreańskiej kulturze popularnej. 

Kuratorzy z londyńskiego Victoria & Albert Museum pochylą się nad procesem eksportu koreańskiej kultury popularnej poza Azję w jednej z kluczowych wystaw zaplanowanych przez V&A Museum na 2022 rok – „Hallyu! The Korean Wave”. Pierwsza tego typu ekspozycja na świecie ma ukazać różnorodność oraz dynamiczny rozwój korean wave. Otwarcie wystawy odbędzie się 24 września 2022 roku w Victoria & Albert Museum w południowym Kensington w Londynie. 

Nie po raz pierwszy brytyjskie galerie otwierają swoje drzwi na hallyu. Przypomnijmy, że w 2020 roku Mino z WINNER zaprezentował swoje prace na Korean Eye 2020. W tym roku londyńczycy będą mogli natomiast zobaczyć prace Mino, Seungyoona oraz Henry’ego Lau podczas START Art Fair w Saatchi Gallery.

Warto zauważyć, że w 2020 roku Victoria & Albert Museum podpisało wartą ponad 6 milionów złotych umowę z południowokoreańskim rządem, której celem jest rozszerzenie ilości wystaw oraz prac badawczych poświęconej koreańskiej kulturze. 

źródło: komunikaty prasowe V&A Museum, (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook YG Entertainment/Oficjalny Twitter SM Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.