Dzieła muzyków będzie można oglądać w Saatchi Gallery w Londynie od 13 października 2021 roku.

W pierwszej połowie kwietnia agencja prasowa Reuters opublikowała krótką rozmowę z Mino oraz Seungyoonem z WINNER dotyczącą nadchodzącego wernisażu, który odbędzie się w ramach START Art Fair 2021 w Londynie. Prócz prac członków boysbandu YG Entertainment, zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia również wybranych obrazów Henry’ego Lau. Artyści zaprezentują swoje prace na wystawie „Kpop.art”, której kuratorem został specjalizujący się w współczesnej sztuce koreańskiej Grey Skipwith. Obrazy Mino zostaną wystawione pod pseudonimem Ohmin, zaś Seungyoon przybrał imię Yoo yeon. Warto zauważyć, że będzie to debiutancka wystawa Henry’ego oraz Seungyoona. Mino swoje obrazy prezentował już natomiast podczas SEEA 2019 w Seulu oraz Korean Eye 2020 w Londynie. 

Organizatorzy targów w czerwcu uruchomią również platformę START.art, na której będzie można kupić oraz obejrzeć wybrane prace artystów. Oprócz tego, strona ma pełnić formę edukacyjną dla początkujących kolekcjonerów sztuki, którzy pod okiem specjalistów będą mogli rozpocząć budowanie swojej kolekcji. Na ten moment nie wiemy, co dokładnie zostanie wystawione na sprzedaż. 

START Art Fair rozpocznie się 13 października 2021 roku. W tym samym terminie w stolicy Wielkiej Brytanii odbywa się również Frieze Art Week, który ściąga do Londynu wielu inwestorów, pasjonatów oraz kolekcjonerów sztuki współczesnej z całego świata. 

źródło: Informacje Prasowe START Art Fair
źródło zdjęcia: Reuters

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.