Fani w końcu doczekali się drugiej części solowego pełnego albumu Zico. Lider Block B zaprezentował na “THINKING Part.2” różne twarze, nagrywając w kilku muzycznych stylach i bawiąc się swoją twórczością. Zebraliśmy dla Was wszystko, co powinniście wiedzieć o krążku!

O ile “THINKING Part.1” prezentowało swojego rodzaju dorastanie Zico jako muzyka, druga część LP wydaje się jeszcze bardziej emocjonalna i pełna przemyśleń. Podczas całej swojej kariery raper podkreślał, że nie chce być szufladkowany jako artysta jednego gatunku, co idealnie widać na nowym krążku. “Od początku do końca, album może być o jednej osobie albo o wielu – tych słuchających. To spektrum mnie. Ludzie też mają wiele różnych osobowości. Mają swoją twardą stronę, słabą stronę, zdrową stronę… Chciałem zawrzeć to wszystko [na płycie]”, opisał swoje wydawnictwo muzyk.  

Główną piosenką drugiej części “THINKING” jest chwytające za serce Being leftTo historia rozstań i tego, co po sobie zostawiają. Gdy druga osoba odchodzi, pozostają wspomnienia, które przypominają o sobie w najmniej oczekiwanych momentach. Zdaje się, że Zico i towarzyszący mu w tym utworze Dvwn mają na myśli głównie koniec związku, gdy para decyduje się na zerwanie. Klip dodaje kawałkowi jednak jeszcze więcej głębi. Rozstanie nie ma bowiem tylko jednego oblicza. Może nawiązywać do wymuszonego opuszczenia drugiej osoby, chociażby w wyniku choroby czy nawet śmierci. Chociaż nie wszystkie pożegnania są takie same, każde z nich na nas oddziałuje i może sprawić, że czujemy się opuszczeni.

Na krążku nie zabrakło żadnego ze znanych nam stron Zico. Album zaczyna ten, którego usłyszeliśmy już w pierwszych kawałkach Block B czy na debiutanckim, solowym EP “Gallery”. another level to pewna siebie odsłona solisty, który jest dumny ze swojej muzycznej drogi – od początkującego rapera do właściciela własnej agencji. Potem atmosfera jednak zdecydowanie spowalnia. Trzecie na trackliście Dystopia to eksperyment z wieloma stylami. Piosenka pokazuje filozoficzną stronę Zico, w której patrzy na życie z bardziej mrocznej perspektywy.

W Balloon, do którego przedtem zobaczyliśmy animowany klip, artysta porusza tematykę dorosłości. Chociaż w tym wieku już powinniśmy umieć o sobie decydować, ze strachu chcemy wrócić do bycia zależnym od kogoś. Pełnoletność nas momentami przerasta, jednak według Zico powinniśmy zastanowić się kilka razy zanim uznamy się za pokonanych. Historii towarzyszą ciepłe dźwięki gitary akustycznej. Całość “Part.2” zamyka the language of flowers, które zostało nazwane powrotem rapera do skomponowanych przez niego przeszłych ballad – It Was Love Flower Road. Tym razem muzyk postawił na bardzo delikatną melodię, do której stopniowo dodawana jest dramaturgia wraz z muzyką pełnej orkiestry.

Jako najlepsze podsumowanie może służyć cytat samego lidera Block B. Wyznał on w wywiadzie, że chociaż nigdy nie jest w pełni zadowolony ze swojej pracy, ten album napawa go wyjątkową dumą. “Jako słuchacz dam temu krążkowi 90 punktów na 100. Nie wiem, co powiedzą inni, bo każdy ma swój własny gust, ale skoro ja go stworzyłem, dostanie 90 punktów”.

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter KOZ Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.