Co myśli Zico? Takie pytanie otwiera opis „THINKING Part.1”, napisany przez KOZ Entertainment. Najnowsze EP muzyka to zarówno ukłon w stronę całej jego poprzedniej twórczości, jak i zdecydowany krok w przyszłość. Jakie melodie rozbrzmiały w pierwszej części nadchodzącego pełnego albumu artysty? Sprawdźcie nasze podsumowanie!

Poprzedni rok przyniósł Zico wiele zmian, na czele z otwarciem własnej agencji, KOZ Entertainment. Najnowszy mini-album, będący jednocześnie pierwszą odsłoną LP muzyka, ma uhonorować te przemiany. „Stworzyłem krążek w drodze pytań i szukania odpowiedzi. Proces patrzenia na siebie z perspektywy osoby trzeciej pomógł mi zebrać wszystkie kawałki na płytę”, skomentował artysta w wywiadzie dla magazynu W Korea. Jak czytamy dalej, raper nie chce popadać w rutynę i tworzyć podobnych do siebie numerów. „Ludzie słuchają zazwyczaj mojej muzyki w klubach czy na imprezach, wtedy, kiedy dobrze się bawią. Mam wrażenie, że nikt nie mówi, 'Smutno mi, posłucham piosenek stworzonych przez Zico’. W tym albumie chciałem pokazać, że jestem artystą, który potrafi przekazać wiele różnych emocji”.

„THINKING Part.1” promują dwie piosenki. Pierwsza z nich, Daredevil ma stanowić historię ostatnich miesięcy z życia artysty. Muzyk musiał zmierzyć się z całkowicie nowymi dla siebie zadaniami, które postawiło przed nim otwarcie własnej agencji. Zico opowiada tu również o poszukiwaniu samego siebie. Nie chce przyklejać sobie łatki „hipstera” czy „rapera-idola”. Pewny siebie odpowiada niedowiarkom, że czerpie z każdego elementu swojej historii, bo to właśnie pokazuje kim jest. Wszyscy mogą nazywać go nieroztropnym albo ryzykantem, jednak on nic sobie z tego nie robi.

Muzycznie Daredevil daje nam cząstkę Zico za czasów „Television”. Rytmiczne brzmienia szybko wpadają w ucho, jednak ujmują także bardziej dojrzałą melodią. Raper sam stwierdził, że jego pomysłem na 4-minutowy kawałek było głównie to, że słuchacz nawet nie zdaje sobie sprawy z upływu czasu.

Drugim tytułowym kawałkiem pierwszej części „THINKING” jest HumanNumer to emocjonalna propozycja, w której solista stara się opowiedzieć o szarej codzienności i dojrzewaniu. Dni, tygodnie i lata zdają się mijać coraz szybciej. Zdaje się, że dopiero co byliśmy dziećmi, a już staliśmy się dorosłymi. Zico postanawia spojrzeć na swoje życie z perspektywy powoli zbliżających się 30. urodzin i próbuje odkryć, jak bardzo się zmienił. Zadaje sobie i swoim słuchaczom pytanie, które ma skłonić wszystkich do rozmyślań o zarówno mijającym czasie, jak i rzeczach, które zawsze będą częścią nas samych. „Gdyby to miał być Twój ostatni dzień, gdzie wróciłbyś bez zastanowienia?”.

Na pierwszym EP tworzącym pełny krążek znajdziemy jeszcze trzy kawałki. Druga pozycja na krążku, actually, to historia rozmowy mężczyzny z jego przyjaciółką o jej związku. Główny bohater piosenki próbuje ją przekonać, że jej aktualny partner nie jest jej wart. Przytacza większe i mniejsze argumenty, by zerwała z chłopakiem, jednak ma w tym także ukryty cel. Chce bowiem wyznać jej swoje uczucia, bo wie, że będzie dla niej lepszą partią. O związkach damsko-męskich mówi także ostatnia pozycja z „THINKING”, One-Man Show. Tym razem jest to jednak nieudana znajomość, w której partnerka bawi się uczuciami drugiej osoby. Obie wspomniane pozycje są zbliżone muzycznie do tytułowych Daredevil Human, a ich feeling jest jakby dopełnieniem obu kawałków. 

Warto pochylić się jednak nad jeszcze jedną propozycją z płyty. Extreme przywodzi na myśl zarówno piosenki Zico z czasów „Gallery”, jak i ANTI z „Television”. Numer jest zdecydowanie mroczniejszy od innych kawałków z najnowszego EP. Ciężkiemu beatowi towarzyszy jednak znajoma tematyka. Raper ponownie zwraca się do swoich hejterów, którzy zarzucają mu dwulicowość czy podważają jego talent i twórczość. Muzyk nie chce tego komentować, bo według niego, nic takiego nie ma miejsca. Mówi wprost, że nikogo nie udaje, a Zico i Woo Ji Ho (prawdziwe imię i nazwisko artysty – przyp.red.) to zawsze była i będzie ta sama osoba. Kilka dni po premierze mini-albumu na profilu KOZ Entertainment opublikowano klip do piosenki:

Zarówno Daredevils, jak i Human dobrze wypadły na koreańskich notowaniach muzycznych. Pierwsza z tytułowych kawałków mogła pochwalić się kilkoma pierwszymi miejscami. Oba kawałki znalazły się jednak w TOP10 wszystkich rankingów. Zebrane przez nas wyniki znajdziecie poniżej (dane pochodzą z 30 września z 15:30 i 23:30 czasu polskiego):

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Instagram Zico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.