Po długim oczekiwaniu usłyszeliśmy pierwsze solowe utwory Sugi z BTS.

Od początku sierpnia fani BTS czekali na solowy mixtape Sugi (Min Yoon Gi). W końcu raper BTS spełnił swoją obietnicę i 16 sierpnia o północy KST mogliśmy zobaczyć teledysk do Agust D, tytułowej piosenki składanki.

 

Razem z MV światło dzienne ujrzały wszystkie utwory z mixtape’u, nad którym artysta pracował dwa lata. Muzyk pokazuje przez nie różne elementy samego siebie. Każdemu kawałkowi towarzyszą mocne słowa, w których artysta często zwierza się ze swojej przeszłości. Tym samym, możemy poznać Sugę z zupełnie innej strony. Podkreśla to fakt, że wydał składankę pod pseudonimem Agust D. Czytając od tyłu, otrzymamy „DT Suga”, co oprócz do jego scenicznego imienia, nawiązuje również do Daegu („Daegu Town”) – miasta rodzinnego artysty.

Mixtape można ściągnąć za darmo z Dysku Google, MediafireDropbox iTunes. Posłuchacie go też na SoundCloud BTS. Na oficjalnym Twitterze zespołu znajdziecie odpowiednie linki.

 

 

 

Album Sugi odbiega od stylu BTS i zgodnie z zapowiedziami artysty jest agresywny i odważny. Podkłady są bardzo hiphopowe. Muzyka jest podobna we wszystkich kawałkach, charakteryzuje ją perkusja, skrzypce, pogłos, chór, sample, pętle i scratch¹. Duet z SURAN przypomina natomiast charakterem najnowsze piosenki Bangtan Boys. Co usłyszymy na „Agust D”?

1. Intro; DT sugA (ft DJ Friz)

2. Agust D – razem z Intro tworzy wstęp i zaproszenie do świata Sugi. Słuchaczy na początku witają werble, po których rozpoczyna się energiczny hiphopowy podkład ze scratchami i instrumentami dętymi. Agust D z dumą prezentuje siebie i swoje korzenie.

3. give it to me – kawałek charakteryzuje melodia grana na skrzypcach i głos chóru w tle

4. skit

5. 724148 – usłyszymy tam prosty rytm wybijany na perkusji, który co jakiś czas przerywany jest scratchami

6. 140503 at dawn – freestyl’owy kawałek z łatwym do naśladowania rytmem

7. The Last –początkowo spokojny Yoongi atakuje swoim głosem, a kawałek staje się agresywny. Wrażenie potęguje rockowy podkład z gitarami i sekcja smyczkowa.

8. Tony Montana (ft. Yankie) – gangsterski track nawiązujący do bohatera, którego grał Al Pacino w „Człowieku z Blizną”; w piosence znajdziemy syntezatory, wschodnie cymbały i organy, które tworzą ponury nastrój utworu

9. Interlude; Dream, Reality – instrumental z wiodącą linia pianina i chórem w tle

10. so far away (ft. SURAN) – najłagodniejszy track w składance. Jest spokojny i marzycielski, dzięki udziałowi SURAN, której głos łagodzi kawałek. Gitarowe solo z końca piosenki nadaje mu natomiast zadziornego charakteru.

Jak informuje Sports Seoul, w najbliższym czasie zostaną wydane jeszcze dwa klipy, tym razem do give it to me so far away.

Sugę wspierają koledzy z BTS. Na Twitterze członków zespołu mogliśmy zobaczyć, które piosenki najbardziej przemówiły do chłopaków. Jungkook słuchał so far away, a J-Hope The Last.

 

 

Która piosenka z „Agust D” przemówiła do Was najbardziej?

¹scratch – efekt dźwiękowy otrzymywany przez didżejów poprzez ręczne obracanie winylowej płyty w przód i w tył na talerzu gramofonu

 

źródło:(1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.