CL wraca do gry i tym razem szykuje duży projekt, z którym zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych.

AKTUALIZACJA: 18 sierpnia

Dzisiaj o północy czasu koreańskiego wyjdzie teledysk do LIFTED. Znane są szczegóły dotyczące utworu. Produkcją zajął się Teddy, który pisał też tekst wspólnie z CL i raperem Asher’em Roth’em. Jednak największą niespodzianką jest fakt, w LIFTED znajdą się fragmenty bądź też sampel (powtarzający się fragment z utworu) oldschool’owego składu Wu-Tang Clan Method Man. Grupa powstała w 1993 roku w Nowym Jorku i stała się jedną z bardziej wpływowych hip-hopowych ekip na świecie. Ich debiutancka płyta „Enter The Wu-Tang” zaliczana jest do jednych z najlepszych wydanych płyt w świecie hip-hopu.


Produkcją teledysku zajął się natomiast sławny reżyser Dave Meyers, który współpracował z Janet Jackson, Katy Perry, Rihanną, Nicki Minaj i wieloma innymi gwiazdami. Na Instagramie Yang Hyun Suk’a, szefa YG Entertainment, pojawiło się zdjęcie zza kulis klipu.

 

 

#20150819 #MVShootDate #20160819 #MVReleaseDate #Exactly1YrApart #Coincidence #Amazing #PerfectTiming #LIFTED #CL #YG

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika YANG HYUN SUK (@fromyg)

 

Premiera amerykańskiego singla CL dzisiaj o 17 czasu polskiego!

Oryginalny post: Na stronie YG Entertainment pojawiła się tajemnicza grafika z pytaniem „WHO’S NEXT?”. Chętnych do wydania materiału jest dużo. Mino z Bobby’m mają przygotowany teledysk do wspólnego duetu; Sechs Kies po 16 latach dostał od agencji szansę, żeby powrócić na scenę; iKON wydaje natomiast album w Japonii.

Wytwórnia nie czekała długo, żeby rozwiązać zagadkę. Artystą, którego zobaczymy już 19 sierpnia jest CL (Lee Chae Rin albo The Baddest Female)! LIFTED zostanie wydane po angielsku. Jest to niebywałe wydarzenie, bo piosenkarka 2NE1 przygotowuje się do podbicia rynku amerykańskiego. Nazwa kawałka oznacza uczucie unoszenia się w powietrze z euforii i zachwytu.

Dlaczego właśnie CL? Wychowała się na Zachodzie, zna jego kulturę i płynnie mówi po angielsku. Kilka lat wcześniej, w Ameryce miał zadebiutować SE7EN. Jednak, jak przyznał sam Yang Hyun Suk, nie było pomysłu na promocję artysty, więc skończyło się jedynie na lekcjach angielskiego. CL ma dużo większe szanse na sukces. Czuwać nad nią będzie manager Scooter Braun, który pracował z Justinem Bieberem, Usherem, a obecnie również z Arianą Grande.

Przypomnijmy, że CL wydała ostatni kawałek w listopadzie 2015 roku. HELLO BITCHES okazało się dużym hitem, a teledysk przykuwał uwagę odważną choreografią. Utwór miał znaleźć się na EP „Lifted” już w zeszłym roku, jednak do tej pory nie podano informacji kiedy album zostanie wydany.


Na Twitterze artystkę wspiera jej koleżanka z zespołu, Bom. Wydanie LIFTED świętują też producenci z wytwórni.

 

 

 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)(6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.