Trzeci krążek z serii pór roku MAMAMOO przepełniony jest zarówno nostalgią, jak i poczuciem wolności oraz nadziei. Nowe piosenki zespołu opowiadają historie rozstań, które chociaż są całkowicie różne, na zawsze zmieniają nasze życie. Czego jeszcze dowiecie się słuchając „BLUE;S”?

Po wiosennym „Yellow Flower” i letnim „Red Moon” przyszedł czas na kolejną płytę z serii pór roku MAMAMOO. Wydane 29 listopada „BLUE;S” można dopasować zarówno do jesieni, jak i pierwszych zwiastunów zimy. Pełne sentymentalnych wyznań piosenki mają obudzić w słuchaczu szereg emocji: rozpoczynając od wolności i nadziei, a kończąc na pełnej samoakceptacji nostalgii. Zgodnie z konceptem rozpoczętym już przy Paint Me, kolor niebieski ma symbolizować ciężkie czasy dla związku, w których przelewa się zbyt dużo łez. Litera S z tytułu albumu to natomiast skrót od imienia liderki grupy, Solar. To właśnie ona została główną bohaterką wydawnictwa.

EP promuje emocjonalny singiel Wind flower z wiodącą gitarą i lekkim retro vibe. Tytuł numeru nawiązuje do anemona, kwiata nazywanego także zawilcem. W języku roślin ma on kilka znaczeń. Po pierwsze, jest symbolem wiecznej miłości, uczucia przywiązania i czułości. Często był on ofiarowany wybrankom w okresie między 9 a 15 lipca, by przekazać podziękowania za to, że „ich dusza przebywa na Ziemi jednocześnie z naszą”. Nie jest to jednak jedyna legenda, z którą związany jest anemon. W mitologii greckiej łączy się z Afrodytą i Adonisem oraz historią utraconej miłości i rozczarowania. Bogini wylała bowiem dokładnie tyle łez, ile jej oblubieniec utoczył kropel krwi. Z każdej z nich powstały kolejno róże oraz właśnie zawilce.

Znaczenie kwiatu z łatwością możemy odczytać także z tekstu piosenki, która opowiada o zakończonym poważnym związku. Zaraz po rozstaniu trudno jest nam zaakceptować zmienioną codzienność. Z dnia na dzień życie staje się jednak coraz bardziej znośne, a główna bohaterka piosenki z powrotem uczy się pozytywnie patrzeć w przyszłość. Taką samą przemianę możemy zaobserwować w klipie do kawałka:

Na „BLUE;S” znajdziemy łącznie sześć utworów, z których każdy pozwala spojrzeć na rozstanie z innej strony. O czym opowiadają?

  1. 가을에서 겨울로 (From Autumn to Winter)(Intro) na krążku wita nas bardzo minimalistyczna melodia gitary. Ma tworzyć ona niejako tło do przemyśleń, które odwiedzają nas w okresie jesienno-zimowym, gdy dni stają się coraz krótsze. 
  2. No more drama – propozycja w lekko szybszym tempie z wyraźnym beatem, skupiająca się jednak na wokalach członkiń MAMAMOO. Słowa kawałka to szczera rozmowa bohaterki numeru z byłym ukochanym. Przyznaje ona, że po niezliczonych „drugich szansach” musi w końcu zakończyć ich związek. Ma dosyć kłótni i pretensji – od teraz chce myśleć głównie o sobie. Przy tworzeniu kompozycji i tekstu pracowała m.in. Solar. Swoje kwestie raperskie napisała tutaj także Moonbyul.
  3. Wind flower
  4. HELLO (solo Solar) – piosenka w średnim tempie w całości skomponowana i napisana przez liderkę MAMAMOO. Solar zdradziła, że podeszła do utworu bardzo osobiście. Opowiada on o tym, jak dwoje ludzi z najbliższych sobie osób potrafi stać się całkowicie obcymi.
  5. 생각보단 괜찮아 (Better than I thought) – z pozoru delikatna kompozycja, której zadziorności dodają dźwięki gitary. W tekście poznajemy specyficzne wyznanie kobiety. Bohaterka, gdy postanowiła zakończyć związek, myślała, że będzie to nad wyraz trudne. Kochała swojego byłego partnera, dlatego tak drastyczna zmiana powinna odbić się echem na jej emocjach. Ze zdumieniem odkryła jednak, że nie jest tak źle jak się spodziewała – po relacji została jedynie doza sentymentu.
  6. Morning – album zamyka wolna, emocjonalna ballada. Członkinie girlsbandu opowiadają o spotkaniu miłości swoich marzeń we śnie. Starają zapamiętać każdy szczegół wybranka, by nie zniknął on sprzed ich oczu nawet po obudzeniu.

Po premierze na koreańskich notowaniach muzycznych pojawiły się jedynie tytułowe Wind Flower oraz No more drama. Zdecydowanie lepiej wypadła jednak główna piosenka z płyty, która w kilka godzin znalazła się w TOP10 prawie wszystkich rankingów. Na podium wskoczyła natomiast w rankingach Bugs i Soribada.

 

Jak podoba Wam się „BLUE;S”?

 

źródła:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.