Szósty mini-album MAMAMOO zamieścił w sobie motyw nowego początku wraz z nadejściem wiosny. Pokazano to symbolicznie poprzez kolor żółty, a zarazem jedną członkiń girlsbandu.

Symbolikę kolorów wykorzystano już w singlu Paint Me, gdzie przedstawiono każdą z czterech barw jako inny odcień miłości. W szóstym mini-albumie MAMAMOO poszerzono znaczenie tytułowej żółci, dodając nadzieję oraz wyrażenie początku czegoś nowego. Innym wytłumaczeniem jest także przypisanie do pór roku. Krążek skupia się wokół wiosny.

Całoroczny projekt MAMAMOO ma składać się z czterech płyt o powiązanej tematyce. Ich celem ma być zaprezentowanie unikalnych zdolności każdej z członkiń, jakich do tej pory nie mieliśmy szansy zobaczyć. Tym razem skupiono się na najmłodszej z nich – Hwasie. Na „Yellow Flower” znajduje się solowa piosenka jej autorstwa.

Tytułowym utworem mini-albumu zostało Starry Night. Kompozycja nagrana jest w stylu electro house, a rozpoczyna ją charakterystyczna latynoska gitara, która później ponownie pojawia się w linii melodycznej. Tekst opisuje uczucie tęsknoty i wspomnienia niezliczonych nocy pełnych gwiazd, które kochankowie spędzili razem. Za wyprodukowanie kawałka odpowiedzialny jest Kim Do Hoon, CEO wytwórni RBW, z którą dziewczęta mają podpisany kontrakt. Teledysk składa się z dość prostych scen, nagranych w naturalnej scenerii Nowej Zelandii. Nadaje to całości bardzo eleganckiego i dojrzałego tonu.

Kilkanaście godzin przed premierą „Yellow Flower”, opublikowano teledysk do Star Wind Flower Sun. Jest to pierwszy utwór, którego muzykę i tekst napisała liderka zespołu, czyli Solar. Wymienia w nim wszystko, co jest dla niej ważne, czyli gwiazdy, wiatr, kwiaty, słońce oraz drugą osobę, którą można utożsamić z fanami grupy. MAMAMOO śpiewają o ogromnej wdzięczności, jaką mają dla przysłowiowego ukochanego. W piosence możemy usłyszeć także śpiew raperki Moonbyul.

Szósty mini-album „Yellow Flower” składa się sześciu piosenek oraz krótkiego Intro na początku listy. Oprócz dwóch numerów opisanych wyżej, na ostatniej pozycji znalazło się Paint Me wydane jako singiel w styczniu.

  1. 겨울에서 봄으로 (Winter To Spring – Intro) – krótkie wprowadzenie, które zobaczyliśmy już w teledysku do Star Wind Flower Sun.
  2. 바람 태양(Star Wind Flower Sun)
  3. 별이 빛나는 밤 (Starry Night)
  4. 덤덤해지네 (Be Calm) – solowy utwór R&B autorstwa Hwasy, bohaterki całego albumu. Porusza w nim temat znieczulenia uczuciowego, które chowa pod nazwą „spokoju”. Przyznaje, że rozłąka z ukochanym wzbudziła w niej masę negatywnych uczuć. Rosły one z czasem, aż w końcu nauczyła się przestać zwracać uwagę na złamane serce. Wspomina także o drogach, dzięki którym może uleczyć swój stan. Jedną z nich jest ojciec Hwasy, który ją wspiera.
  5. Rude Boy – to jedna z najlepiej odebranych piosenek „ze strony B” przez fanów. Opowiada historię dziewczyny, która jest przekonana, że pewien chłopak się w niej zakochał. Przyjaciele zaś próbują przemówić jej do rozsądku, ale ona jest uparta i pełna nadziei. Same członkinie zespołu opisują ten rytmiczny utwór jako jedną ze scen, jakie możemy obejrzeć w koreańskich dramach.
  6. 봄타 (Spring Fever) – przez większość czasu linia melodyczna ogranicza się do prostej gitary elektrycznej, co dostarcza słuchaczom lekkiej i świeżej propozycji na marzec. Wiosenna gorączka, o której śpiewa MAMAMOO, oznacza czas oczekiwania, kiedy wszystko budzi się do życia. Sami też chcemy coś rozpocząć i pragniemy się zakochać.
  7. 칠해줘 (Paint Me)

 

Kanał 1theK, we współpracy z serwisem MelOn, opublikował półgodzinny showcase, na którym dziewczęta opowiadały o produkcji płyty, znaczeniu piosenek i nagrywaniu teledysku w Nowej Zelandii. Całość zobaczycie poniżej:

Na koreańskich rankingach muzycznych „Yellow Flower” uzyskało dobre wyniki. Półtorej godziny po premierze płyty, Star Wind Flower Sun wspięło się na szczyt listy Bugs. Starry Night zajęło 3. miejsce na Bugs, 6. na MelOn, 8. na Genie i 10. na Soribada. O 22:30 KST tytułowy utwór posiadał już trzy pierwsze pozycje na Soribada, Genie i Melon. Dzień później, część piosenek z albumu wypadła z rankingu iChart, za to najbardziej popularne Starry Night mogło pochwalić się pięcioma „jedynkami”. Na iTunes „Yellow Flower” dostało się na pierwsze miejsca na Bermudach, w Estonii, Malezji, Peru i Singapurze. Wszystkie wyniki znajdziecie poniżej. Aby je powiększyć, należy otworzyć obraz w nowej karcie.

Dodatkowo, serwis Star Naver podzielił się zakulisową galerią z planu filmowego teledysku. Zobaczcie wszystkie zdjęcia poniżej:

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Star Naver

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.