Unit głównego wokalisty oraz rapera VIXX wydał swój drugi mini-album, który jest częściowo kontynuacją ich debiutu.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy VIXX LR w 2015 roku z emocjonalnym Beautiful Liar. Duet chwalił swoje mocne strony, jakimi były umiejętność pisania tekstów do piosenek i melodii. Dokładnie dwa lata po debiucie, Leo i Ravi ponownie wrócili na scenę z drugim mini-albumem „Whisper”. Tym razem do swoich atutów dołożyli kolejną cegiełkę – obaj muzycy całkowicie odpowiedzialni byli za kompozycję i produkcję swoich kawałków. Wielu fanów oczekiwało comebacku duetu, więc tym razem skupiono się na jakości muzyki, niż samym koncepcie, z czego zwykle znany jest VIXX.

Większa uwaga poświęcona jakości utworów nie oznacza, że wizualna część została pominięta. Opiera się ona na kontraście pomiędzy stronami, kolorami i uczuciami. W teledysku widzimy dwie osoby, które wydają się być zupełnie z innych światów. Ravi jest tą opanowaną i powściągliwą połówką, a z drugiej strony Leo przedstawia się jako ktoś o charakterze pełnym temperamentu. Poprzez muzykę doświadczają odmienne strony siebie. Przekonują się, że niektóre emocje czują w ten sam sposób, co, w rezultacie, ich łączy. Oprócz tego, w teledysku znajdziemy wiele nawiązań do Beautiful Liar. Sam koncept tegorocznego albumu jest nawiązaniem do debiutu z 2015 roku. 

Whisper jest bardzo minimalistyczne kompozycyjnie, dlatego warto przesłuchać instrumentalną wersję kawałka. Opiera się na basie i perkusji, która nadaje melodii miękkości i zmysłowości, ale także sprawia wrażenie, że balansuje na granicy monotonności. Podczas showcase’u Leo przyznał, że był zaskoczony ilością wysokich tonów, jakie musiał zaśpiewać w piosence stworzonej przez Ravi’ego. Jego głos jest zatem mocną kontrą dla niskiego rapu.

Na „Whisper” znajdziemy jeszcze 4 piosenki oraz instrumentalną wersje tytułowego utworu. Motywem przewodnim było pokazanie muzykalności LR w nowoczesnym stylu, który obecnie trenduje na rynku. Chociaż duet miał o wiele więcej do zaoferowania, kompozycje, które chociaż trochę nie pasowały do albumu, zostały odrzucone na ostatnim etapie składania płyty.

  1. Whisper
  2. 아름다운 밤에 (Beautiful Night) – głównym celem piosenki jest rześkie i lekkie brzmienie. Zawiera w sobie elementy tropical, a dodatkowo Leo, autor utworu, użył marimby, aby pogłębić ten efekt. LR namawiają nas do zrobienia czegoś tylko dla siebie, chociaż na jeden wieczór. Nie chcą przejmować się konsekwencjami, a o jutrze pomyślą dopiero następnego dnia.
  3. Feeling – utwór z pewnością brzmi jak piosenka w stylu Raviego. Raper zawsze stara się utrzymać rytmiczną lekkość w swoich kawałkach, co na pewno pomaga mu osiągnąć głos Leo. Co jednak zaskakuje – Feeling jest skomponowany przez wokalistę unitu. Pokazuje to dobrze, jak bardzo duet jest ze sobą zgrany i zgodny w kwestii muzycznej. Piosenka skupia się na entuzjazmie, jaki powstaje, gdy ktoś zakocha się od pierwszego spojrzenia. Podczas showcase’u Leo powiedział jednak, że romantyczne uczucia są metaforą w stosunku do fanów. Podczas pisania utworu jego celem było stworzenie piosenki, która spodoba się oczekującym Starlight „od pierwszego przesłuchania”.
  4. Chocolatier – piosenka to spełnienie ukrytego marzenia Raviego, aby zrobić zmysłową, a nawet kokieteryjną piosenkę dla LR. Można zauważyć dużą ilość wysokich tonów Leo. Ravi sam przyznał, że nie obawiał się tak nadużywać głosu ich wokalisty, bo wiedział, że da sobie radę. W tekście znajdziemy dużo nawiązań do czekolady, jej słodkości i dziewczyny, przez którą topimy się z zachwytu.
  5. Today – zostało stworzone, aby każdy mógł swobodnie do niego zaśpiewać. Ravi miał świadomość, że większość piosenek na albumie jest trudna do wspólnego wystąpienia z fanami, więc stwierdził, że zrobi coś dla wszystkich. Tekst mówi o rozstaniu i postanowieniu, aby żyć dla siebie i nikogo innego.
  6. Whisper (Inst.)

W rankingach muzycznych VIXX LR poradzili sobie o wiele lepiej na światowej liście iTunes, niż na rodzimych chartach. „Whisper” udało się osiągnąć pierwsze miejsce w Malezji, Singapurze, Tajwanie i Tajlandii

Tuż po premierze krążka, mogliśmy zobaczyć VIXX LR podczas specjalnego showcase’u. Duet opowiadał o pracy nad albumem i konkretnymi piosenkami, a także wystąpił z Feeling, Whisper oraz Today. Pokazano także wideo z planu filmowego tytułowego utworu. Całość dostępna jest na V LIVE z angielskimi napisami.

 

Portale genie oraz MelOn podzieliły się także dodatkowymi zakulisowymi fotografiami „Whisper”. Podobną sesję możecie znaleźć na naszej stronie TUTAJ.

 

Pierwszy comeback stage VIXX LR odbył się w SBS MTV The Show. Duet przedstawił dwie piosenki: Feeling oraz Whisper. Możecie je zobaczyć poniżej:

 

Którą stronę VIXX LR wybieracie: opanowaną i chłodną, czy pełną pasji?

 

źródło: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.