YG Entertainment zapowiedziało wydanie kolejnego mini-albumu zespołu. Wydawnictwo ukaże się w pierwszym tygodniu lutego.

AKTUALIZACJA: 4 lutego

Do comebacku zostało niewiele czasu. W nowej aktualizacji dodano skrót wszystkich utworów z „i DECIDE” oraz plakat odliczający do wydania płyty:

 

AKTUALIZACJA: 3 lutego, 10:00

Dodano krótkie wideo, na którym widać choreografię tytułowego kawałka. Zobaczcie go poniżej:

 

AKTUALIZACJA: 3 lutego, 2:00

Pojawił się teaser tytułowego kawałka. Zobaczcie, jak będzie wyglądać Dive:

 

AKTUALIZACJA: 2 lutego

YG Entertainment opublikowało dwa dodatkowe plakaty promujące wydawnictwo. Zobaczcie je poniżej:

 

AKTUALIZACJA: 1 lutego

Uwaga! To jest poprawiona wersja artykułu. Wcześniej wpis zawierał błąd dot. członków biorących udział w tworzeniu płyty.

Mini-album „i DECIDE” będzie składał się z pięciu pozycji. Na trackiście dodanej na social media możemy zobaczyć, że nad niemal wszystkimi piosenkami pracował B.I. Wśród autorów znaleźli się też inni członkowie iKON, Bobby i DK:

AKTUALIZACJA: 31 stycznia

W nowej aktualizacji dodano klip zdradzajacy koncept comebacku:

 

AKTUALIZACJA: 30 stycznia

Na stronie YG opublikowano plakat zapowiadający tytułowy kawałek płyty. Dive utrzymane ma być w hip-hopowym gatunku, utwór będzie wyróżniał się gitarą w stylu country. Co ważne, wśród wymienionych kompozytorów i tekściarzy widnieje imię B.I.

 

AKTUALIZACJA: 29 stycznia

YG Entertainment opublikowało oświadczenie dotyczące skomponowanych przez B.I utworów, które znalazły się na albumie. Jego tłumaczenie przeczytacie poniżej:

Witajcie, tutaj YG Entertainment.

 

Pragniemy wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z nowym mini-albumem iKON.

 

Nowy mini-album iKON będzie miał swoją premierę 6 lutego. Na wydawnictwie znajdzie się łącznie pięć nowych utworów. Materiał został pierwotnie nagrany na początku 2019 roku z zamierzeniem, że zostanie wydany w połowie roku. 

 

Z powodu nagłego odejścia głównego producenta oraz lidera grupy – B.I, zaplanowana wcześniej premiera albumu została przesunięta na czas nieokreślony. Długo dyskutowaliśmy oraz zastanawialiśmy się jak użyć utworów, który zostały napisane w 2019 roku.

 

Mieliśmy jedynie dwie opcje do wyboru.

 

Pierwszą opcją było wykluczenie wszystkich piosenek, w których tworzeniu brał udział B.I, oraz rozpoczęcie na nowo przygotowań do comebacku iKON. Jednakże, niemożliwe było nie wzięcie pod uwagę tego, że od ostatniego comebacku iKON minęło dużo czasu. 

 

Drugą możliwością było przearanżowanie wszystkich partii rapu nagranych przez B.I oraz stworzeniu nowych podkładów muzycznych. To rozwiązanie zaburzyłoby kolejność oraz wypracowany wcześniej podział wersów w istniejących już utworach. W związku z tym pozostali członkowie musieliby przejść przez proces nagrywań ponownie.

 

Po długich rozmowach zadecydowaliśmy o zastosowaniu obu rozwiązań.

 

Jako, że istniejące już utwory nie zostały napisane jedynie przez B.I, a są owocem wspólnej pracy z innymi producentami YG Entertainment, podjęliśmy decyzję o użyciu ich po dostosowaniu do obecnej sytuacji zespołu. Dodatkowo, zachęcaliśmy pozostałych [członków iKON], aby brali udział w kompozycji nowych piosenek. W związku z tym, na albumie pojawi się utwór skomponowany przez członka, który zadebiutuje dzięki temu jako producent.

 

Jesteśmy pełni skruchy wobec B.I oraz pozostałych sześciu członków iKON, którzy utracili swojego lidera.

 

Jako agencja przepraszamy również fanów, za to że nie zarządzaliśmy iKON w prawidłowy sposób.

 

Pomimo naszej późno okazanego żalu, YG Entertainment zamierza użyć wszystkich możliwych sposobów, aby chronić pozostałych członków iKON.

 

Będziemy ciężko pracować, by odpłacić fanom, którzy zawsze okazują wsparcie i miłość wszystkie trudności.

 

Prosimy o dużo wsparcia dla członków iKON, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na nowej ścieżce. Dziękujemy.

Dodatkowo, na Twitterze opublikowano pierwszy plakat zapowiadający „i DECIDE”:

AKTUALIZACJA: 23 stycznia

Nowy teaser „i DECIDE” skupia się wokół słów określających koncept tego comebacku. Zobaczcie wideo poniżej:

 

Oryginalny post: Zespół rozpoczął promocję swojego trzeciego mini-albumu, nazwanego „i DECIDE”. Premiera nowego krążka zapowiedziana jest na 6 lutego. Z pierwszego teasera wideo dowiemy się, że tytuł płyty ma odzwierciedlać pragnienie iKON do podejmowania własnych decyzji.

Zobaczcie zwiastun „i DECIDE” poniżej:

Będzie to pierwszy comeback iKON, odkąd Hanbin opuścił zespół w czerwcu zeszłego roku. Miało to związek z artykułem Dispatch, w którym oskarżono byłego lidera grupy o próbę zakupienia narkotyków. Kilka miesięcy później we wrześniu raper przyznał się do niektórych zarzutów.

 

Wszystkie nowe informacje dotyczące „i DECIDE” znajdą się w tym artykule w formie aktualizacji.

źródło: (1)

źródło zdjęcia: YouTube iKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.