Najnowszy long play WINNER to muzyczne podsumowanie prawie siedmioletniej kariery zespołu. Mimo, że wydawnictwo od samego początku miało być wyjątkowym prezentem i tymczasowym pożegnaniem fanów, to krążek zasługuje na uwagę nie tylko wieloletnich miłośników grupy. Co powinniśmy wiedzieć o „Remember”? Przeczytajcie nasze podsumowanie! 

Chociaż fani k-popu wiedzą, że hiatus wojskowy wcale nie oznacza rozpadu zespołu, to bez wątpliwości jest to jeden z najlepszych momentów na wnikliwe przyjrzenie się swojemu dotychczasowemu dorobkowi artystycznemu. Z tego powodu nowy krążek WINNER jest jednym z najważniejszych wydawnictw w historii boysbandu. Bowiem krótko przed premierą “Remember” trening wojskowy rozpoczął najstarszy członek zespołu – Jinwoo. Niedługo później poznaliśmy również datę poboru Seunghoona. W związku z tym, grupa zaprezentowała nam krążek, który w dość ekscentryczny sposób łączy w sobie dojrzałą stylistykę pierwszych wydawnictw grupy, z łatwo wpadającymi w ucho, tanecznymi propozycjami, z którymi publiczność dzisiaj kojarzy WINNER.

Kilka dni przed premierą albumu, zespół zaprezentował pierwszy singiel promujący wydawnictwo – Hold. Podobnie jak zeszłoroczne Ah Yeah czy Millions kawałek w zachęcającej do tańca i zabawy oprawie muzycznej odnosi się do często zagmatwanych i niejasnych relacji damsko-męskich. Bohater utworu bowiem próbuje przekonać swoją wybrankę, aby ta nie zwlekała z odwzajemnieniem uczuć wobec niego i wykazała trochę inicjatywy. W stylizowanym na amerykański sitcom teledysku członkowie grupy wcielają się w wyjątkowo irytujących braci, którzy swoją ciekawością i determinacją zniechęcają potencjalnych chłopaków swojej siostry do wejścia z nią w jakąkolwiek romantyczną relację. Warto zauważyć, że wcześniej wspomnianą siostrę zagrała Suhyun z AKMU.

Nawet jeżeli Hold skradło serca Inner Circles na całym świecie, to tytułowe Remember było utworem, na który wszyscy czekali. Minimalistyczna ballada opowiada o mężczyźnie, który chciał być ukojeniem i wsparciem na swojej wybranki, jednak z biegiem czasu życie rozdzieliło ich drogi. Bohater dobrze zdaje sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego jak łatwe i proste rozstania. Z tego powodu bierze on na siebie winę za całą sytuację, jednocześnie prosząc swoją ukochaną, aby ta o nim pamiętała. W bardzo sentymentalnym teledysku możemy dostrzec wiele prywatnych zdjęć członków zespołu, nagrań zza kulis powstawania teledysków, koncertów czy moment ogłoszenia wyników w programie „WIN: Who Is Next”.

Na wydawnictwie znalazło się łącznie czternaście utworów, w tym cztery nowe aranżacje piosenek z debiutanckiego albumu grupy – „2014 S/S”. Przypomnijmy, że w oryginalnej wersji wcześniej wspomnianych utworów mogliśmy usłyszeć byłego członka zespołu, Taehyuna. 

  1. Remember
  2. Dduk (JINU SOLO) – po utrzymanym w poniekąd uroczym stylu Call Anytime wokalista niespodziewanie zaprezentował przepełnioną emocjami, minimalistyczną balladę, która bardzo dobrze komponuje się z jego delikatnym głosem. Bohater utworu pragnie zrobić wszystko, aby jak najszybciej rozstać się z swoją ukochaną. Widok płaczącej, zranionej dziewczyny sprawia jednak, że wcześniej pewny swojej decyzji mężczyzna zaczyna płakać wraz z ukochaną.
  3. Hold
  4. Just dance – kawałek jako jeden z niewielu na wydawnictwie odsuwa na bok bolesne opowieści o pożegnaniach i rozstaniach. Członkowie WINNER zachęcają nas, abyśmy zapomnieli wszystkie wyuczone choreografie i w tą jedną, wyjątkową noc bawili się jakby nie było jutra.
  5. My bad – utrzymana w stylu R&B ballada ponownie opowiada o rozstaniu oraz ponoszeniem odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. Mężczyzna, który w pierwszej chwili sprawia wrażenie jakby wręcz lekceważył swojej partnerkę, ostatecznie przyznaje, że wszystkie wytykane przez nią problemy są jego winą. 
  6. Teaser – kiedy z każdym kolejnym spotkaniem tracimy zainteresowanie osobą, która kiedyś była całym naszym światem, to każdy dzień wydaje się teaserem rozstania. Według muzyków nieco wymuszone wspólne spędzanie czasu, czy wyraźny brak zainteresowania potrafi ranić równie bardzo, co samo zerwanie. Warto zauważyć, że melodia utworu została zbudowana na samplu bardzo zbliżonym do Hope z debiutanckiego albumu Mino.
  7. Well – kto z nas nigdy nie zastanawiał się, czy u naszej dawnej miłości wszystko w porządku? Z podobnymi myślami zmierza się bohater utworu podczas rozmyślania nad całym czasem, który potrzebował, aby chociaż w jakimś stopniu dojść do siebie po rozstaniu. Pomimo rozłąki mężczyzna nie chowa w sobie żadnej urazy do kobiety i szczerze życzy jej wszystkiego najlepszego.
  8. Serenade (HOONY SOLO) – ostatnia z nowych pozycji na wydawnictwie, od samego początku jest tym, na co wszyscy liczyli na kolejnym solowym utworze Seunghoona. Energiczna, skoczna kompozycja zachęca nas do zabawy do utraty tchu, nawet w obliczu nieuniknionego rozstania, które czeka na muzyka i fanów.
  9. Empty (4 Ver.)
  10. Don’t flirt (4 Ver.)
  11. Color ring (4 Ver.)
  12. Different (4 Ver.)

„Remember” od początku dobrze radziło sobie na koreańskich jak i światowych listach przebojów. Hold w pierwszej dobie od premiery pojawiło się na pierwszym miejscu listy Soribada oraz Bugs, natomiast Remember pojawiło się dodatkowo w notowaniu sprzedaży Genie oraz Melon. Co więcej, krążek zdobył łącznie osiemnaście „jedynek” w notowaniu iTunes. Więcej szczegółowych zestawień znajdziecie poniżej: 

 

źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube WINNER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.