Zespół wrócił z nowym albumem w najmniejszym składzie w swojej karierze. Jak chłopcy zaprezentowali się na „Thumbs Up!” w osiem osób? Przeczytajcie nasze podsumowanie!

PENTAGON nie pierwszy raz udowodnił, że śledzą międzynarodowe trendy, a ich muzyka i teksty są dobrze przemyślane. Siódmy mini-album grupy, „Thumbs Up!”, ujrzał światło dzienne 10 września. Podczas promocji zabrakło jednak Yan Ana i E’Dawna, którzy z osobistych względów musieli ograniczyć swoje aktywności.

Płytę promuje kawałek o nzawie Naughty boy, ale w wolnym tłumaczeniu tytuł to „green frog” (pl. zielona żaba). To właśnie ona jest motywem przewodnim piosenki. Inspiracją była bajka ludowa o żabie, która była nieposłuszna i zawsze robiła na przekór swojej mamie. W koreańskiej kulturze utrwalił się więc zwyczaj określania w ten sposób niegrzecznych dzieci. Chłopcy kilkakrotnie pokazują w piosence, że jako nowe pokolenie nie zamierzają podążać ścieżką, którą wyznaczają im ich poprzednicy. Przyznają jednocześnie, że tylko pod wpływem miłości są w stanie się zmienić.


Warto przyjrzeć się samej choreografii. Znajdziemy w niej kroki chociażby z lockingu (szybkie obroty nadgarstkami), ale też popularne dance challenge (tańce-wyzwania), które stały się viralami w zeszłym lub w tym roku. Najbardziej charakterystyczne z nich to billie bounce z 2017 roku, które członkowie PENTAGON wykonują podczas refrenu, oraz taniec zielonego stworka z piosenki Dame tu cosita (40. sekunda). Nawiązuje on do tytułowej żaby.


Na płycie usłyszymy ogółem pięć utworów skomponowanych i napisanych przez członków grupy, w tym E’Dawna.

  1. Naughty boy
  2. Just do it yo!! – chłopcy mówią o wzajemnej przyjaźni w zespole i podkreślają, że liczy on 10 osób. Chcą ze sobą spędzać czas i cieszyć się życiem. Przy kawałku pomagał Shinwon.
  3. SKATEBOARD – romantyczna piosenka o dziewczynie, która wzbogaca codzienność zakochanego w niej chłopaka. Czuje on, że razem mogą zrobić wszystko. Autorem tekstu jest Kino.
  4. When It Rain In Night – deszcz przypomina chłopakowi o ukochanej, chociaż był pewien, że poradził sobie po rozstaniu. Zaczyna o niej rozmyślać z nadzieją, że też za nim tęskni. Również przy tej piosence pracował główny tancerz zespołu.
  5. Thumbs Up! – dedykowana słuchaczom piosenka ma na celu podnieść ich na duchu. „Ktoś cię lubi i to jest dobre, nic nie warto zmieniać”, śpiewają w utworze chłopcy, podkreślając, że jest wiele rzeczy, z których warto się cieszyć.

Album grupy nie pojawił się w pierwszej 30-stce koreańskiego podsumowania iChart. Pojedyncze piosenki znalazły się natomiast w rankingach iTunes. Tytułowe Naughty boy dotarło do 1. miejsca w Brunei, 4. na Filipinach i 6. w Katarze. When It Rain In Night zanotowano na 11. pozycji w Kazachstanie. SKATEBOARD dotarło natomiast na 8. miejsce w Brunei, a Just do it yo!! było 33. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Sam album w dniu premiery dotarł na 13. miejsce w Tajwanie, 14. w Tajlandii, a w Polsce na 122.

 

źródło zdjęcia: cubeent.kr.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.