W najnowszym comebacku NCT 127 przekonuje, że są „największym hitem”. Płyta dobrze wypadła na międzynarodowym iTunes. Sprawdźcie wszystko, co powinniście wiedzieć o „CHERRY BOMB”!

Fani z niecierpliwością oczekiwali nowego albumu NCT 127. Mogą o tym świadczyć wyniki przedsprzedaży płyty, które osiągnęły ponad 100 tysięcy kopii. Warto dodać, że poprzednie krążki zamówiono razem 200 tys. razy. 

Główną piosenką nowego albumu NCT 127 została Cherry Bomb. Utwór skupia się bardziej na partiach raperskich, co podkreśla również refren. Zamiast śpiewu, usłyszymy tam bowiem skandowane hasło „I’m the biggest hit on this stage” (ang. Jestem największym hitem na tej scenie). W piosence wykorzystano również fragmenty dziecięcej wyliczanki „If you’re happy and you know it, clap your hands!” (ang. jeśli jesteś szczęśliwy i o tym wiesz, zaklaszcz!). Magazyn Billboard podkreślił, że taka składanka dźwięków i słów pokazuje k-popową pomysłowość. W teledysku główną rolę grają sceny tańca, ale ciekawym zabiegiem są także animowane elementy dodane do wideo.

Oprócz tytułowego kawałka, na mini-albumie znajdziemy jeszcze 5 piosenek i drugą wersję Cherry Bomb. Wśród tekściarzy, w prawie wszystkich utworach znajdziemy Taeyong’a i Mark’a. Artyści napisali słowa swoich partii raperskich. Na showcase po premierze krążka przyznali, że chcą zawierać tam samych siebie i rzeczy, które ich inspirują. Poniżej możecie przeczytać więcej o poszczególnych numerach z „NCT #127 CHERRY BOMB”.

  1. Cherry Bomb
  2. Running 2 U ­– połączenie zarówno agresywnych, jak i lekkich brzmień w stylu urban dance. Tekst mówi o parze, która myśli i działa tak samo. Chociaż się od siebie oddalają, jedna osoba cały czas goni drugą. 
  3. 0 Mile – kawałek ma pokazywać, jak NCT 127 kocha muzykę i chce się przez nią komunikować. Opowiada o relacji dwojga ludzi, którzy są ze sobą tak blisko, że stają się wręcz jedną osobą.
  4. Sun & Moon – piosenkę śpiewają Yuta, Jaehyun, Doyoung i Taeil. Kawałek jest wolniejszą propozycją z elektronicznymi brzmieniami. Może przywodzić na myśl Baby Don’t Like It z poprzedniego albumu NCT 127. Numer opowiada o tęsknocie za ukochaną osobą, z którą jesteśmy połączeni specjalną więzią.
  5. Whiplash – hip-hopowy kawałek z ciężkim basem śpiewany przez Jaehyun’a, Mark’a, Taeyong’a i Taeil’a. Tekst mówi o potrzebie szczerości, nawet tej brutalnej. Artyści przekonują, że prawda jest ważniejsza od jakichkolwiek słodkich kłamstw.
  6. Summer 127 – propozycja czysto wakacyjna, łącząca w sobie pianino i basowe dźwięki syntezatora. Również tekst podkreśla charakter piosenki, opowiadając o letnim, ekscytującym romansie.
  7. Cherry Bomb (performance ver.)

Swój najlepszy wynik Cherry Bomb osiągnęło zaraz po premierze. Znalazło się wtedy w pierwszej dziesiątce list Genie (2. miejsce) i Bugs (4.). Inne piosenki z albumu również pojawiły się w rankingach. Najwyżej z tracków strony B wskoczyły Running 2 U oraz Summer 127. Wszystkie wyniki możecie sprawdzić poniżej (dane pochodzą z 14 czerwca z 12:30 i 13:30 czasu polskiego).

“CHERRY BOMB” znacznie lepiej poradziło sobie na międzynarodowym iTunes. Album był na podium w 15 krajach. Pierwsze miejsca zdobył w Brunei, Indonezji, Norwegii, Rosji, Tajlandii i na Filipinach. W Polsce krążek zajął 6. miejsce, a w Stanach Zjednoczonych był 9. (dane pochodzą z 14 czerwca z 22:00 czasu polskiego). Ponadto, płyta wskoczyła na trzecią pozycję rankingu ogólnego albumów iTunes z 14 czerwca.

NCT 127 ma już także za sobą pierwsze występy w programach muzycznych. 15 czerwca pojawili się w M!Countdown z Cherry Bomb i 0 Mile. Dzień później wystąpili w KBS Music Bank. Warto jednak dodać, że w piątkowym show unit nie wystąpił ze swoją tytułową piosenką. Telewizja KBS uznała tekst Cherry Bomb za zbyt wulgarny. Wytwórnia zdecydowała się jednak nie zmieniać tekstu utworu, więc zespół pokazał się jedynie z 0 Mile. Występ z Music Bank znajdziecie TUTAJ.

Promocję całej płyty przybliżaliśmy Wam TUTAJ. Podoba Wam się „CHERRY BOMB”?

 

źródło:(1)(2)(3)(4)(5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.