Girlsband wydał 13 mini-album „What’s My Name?”

Po zeszłorocznym „REMEMBER”, T-ara powróciły na scenę 14 czerwca w czteroosobowym składzie. Początkowe plany uwzględniały wydanie albumu, na którym zaśpiewa sześć członkiń, jednak z powodu nieprzedłużenia kontraktu przez Soyeon i Boram, płytę trzeba było nagrać jeszcze raz. Pozostałe wokalistki zdecydowały się zostać w grupie do końca roku. Chociaż wiele wskazuje na to, że to ostatni comeback T-ara, podczas showcase’u członkinie nie potwierdziły, że to definitywny koniec zespołu.

„Minęło tyle czasu, że z ostrożnością mówię o tym problemie”, powiedziała Eunjung. „Wiele się wydarzyło przez ostatnie osiem, dziewięć lat, ale nie chcemy kończyć… Nauczyłyśmy się wiele, czujemy się przywiązane [do zespołu]. Nie chcemy jeszcze odpuścić”, dodała Qri.


Tytułowy utwór został stworzony przez Brave Brothers. Jest typowym kawałkiem EDM, w który wpleciono elementy tropical house. W teledysku widzimy wiele nawiązań do liczby cztery, co może symbolizować obecną ilość członkiń zespole. Na samym końcu MV wszystkie piosenkarki zostawiają na brzegu fontanny cztery butelki z listami w środku, tuż obok dwóch takich samych flakonów. Symbolizują one Soyeon i Boram, które z powodu kontraktów nie uczestniczyły w comebacku. Obecny skład T-ara nie ma jednak do nich żalu. Jak panie wspominały podczas showcase’u, życzą sobie nawzajem jak najlepiej.

„What’s My Name?” jest trzynastym mini-albumem w karierze girlsbandu. Nazwa reprezentuje nie tylko tytułowy kawałek, ale też solowy utwór każdej z członkiń. Na płycie znalazło się 9 pozycji, w tym chińska i instrumentalna wersja What’s My Name oraz solowe utwory Qri, Hyoyeon, Eunjung i Jiyeon.

  1. What’s My Name? (이름은)
  2. Reload – to z tą piosenką, oprócz What’s My Name, promuje się T-ara. Według MelOn, melodia otrzymała przydomek „retro”, ponieważ spośród wszystkich pozycji na albumie, najbardziej przypomina dawne hity girlsbandu.
  3. 20090729 – tytuł kawałka jest datą debiutu T-ara, który odbył się 29 lipca 2009 roku. Kompozycja jest balladą, w której możemy przenieść się do dawnych czasów i powspominać przy akompaniamencie pianina.
  4. Diamond – kawałek solowy Qri. Piosenkarka użyła tutaj dużo dźwięków syntezatora, aby stworzyć wrażenie tajemniczości.
  5. Ooh La La – piosenka śpiewana przez Hyomin jest jej propozycją na lato. Wyraźny rytm i rześka atmosfera sprawiają, że idealnie pasuje na wakacyjne wieczory na imprezach.
  6. Real Love – solowy utwór Eunjung jest nagrany w stylu funk, chociaż jej chillowe rytmy wskazują na R&B. Jak mówi tytuł, wokalistka poszukuje prawdziwej i szczerej miłości.
  7. Lullaby – solowy utwór Jiyeon. Przedstawia ona uczucia, jakie towarzyszą podczas zakochiwania się. Kompozycja z gitarą na czele posiada bardzo ciepłą atmosferę.
  8. What’s My Name? (chińska wersja)
  9. What’s My Name? (Inst.)

 

Pierwszy comeback stage T-ara odbył się 15 czerwca w programie M!Countdown. Zobaczcie występ poniżej:


Na portalu Naver pojawiły się także kolejne fotografie planu filmowego teledysku, studia nagraniowego i sali treningowej.

 

źródło: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.