Dzięki portalowi billboard.com wiemy już, jakie k-popowe klipy były najchętniej oglądane w USA i na świecie we wrześniu.

W tym miesiącu, każda z trzech najpopularniejszych koreańskich wytwórni ma w zestawieniach przynajmniej jednego swojego przedstawiciela.

Na czele obu rankingów znalazło się Red Velvet ze swoim najnowszym hitem – Russian Roulette. Klip zadebiutował 7 września, więc dziewczyny miały dużo czasu, by wspiąć się na sam szczyt list. Aktualnie teledysk ma prawie 27 milionów wyświetleń. Kolejną osobą z SM Entertainment, którą znajdziemy w zestawieniach, jest Taeyeon z Girls’ Generation. Ona i członkinie Red Velvet są jedynymi kobietami, które wskoczyły w tym miesiącu do rankingów. Przedstawicielka SNSD ze swoim OST do dramy „Scarlet Heart: Goryeo” zajęła dziesiąte miejsce zarówno w USA, jak i na świecie. Do swoich koleżanek z wytwórni dołączyło jeszcze EXO, które nagrało z Yoo Jae Seokiem utwór Dancing King. Jest to pierwsza piosenka SM STATION w wykonaniu całego boysbandu.

Najwięcej kompozycji zawartych w rankingu zostało wydanych pod szyldem YG Entertainment. Projekt MOBB okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem wszystkie kawałki Bobby’ego i Mino znalazły się w zestawieniu. Na każdej z list Holup! rapera iKON jest wyżej niż Body Mino – warto zauważyć jednak, że kawałek Bobby’ego miał swoją premierę wcześniej.

Nie zapominajmy jednak o JYP Entertainment, które ma pod swoimi skrzydłami GOT7 i 2PM. Chociaż to starszy zespół wrócił na scenę wcześniej Promise (I’ll be), bo 12 września, to młode GOT7 bardziej wpasowało się w gusta słuchaczy i wskoczyło na wyższe pozycje w rankingach.

Jedynym artystą, który nie należy do żadnej z tych trzech wytwórni jest Lim Chang Jung z balladą The Love That I Committed. Piosenka była hitem w Korei i zaskarbiła sobie także przychylność słuchaczy na świecie oraz w USA.

Zobaczcie, jak prezentują się wrześniowe rankingi klipów!

TOP10 teledysków w USA (wrzesień 2016):

1. Red Velvet, Russian Roulette
2. Bobby, Holup!
3. Mino, Body
4.  EXO x Yoo Jae Seok, Dancing King
5. GOT7, Hard Carry
6. MOBB, Full House
7. MOBB Feat. Kush, Hit Me
8. 2PM, Promise (I’ll be)
9. Lim Chang Jung, The Love That I Committed
10. Taeyeon, All With You

TOP10 teledysków na świecie (wrzesień 2016):

1. Red Velvet, Russian Roulette
2.  EXO x Yoo Jae Seok, Dancing King
3. Bobby, Holup! 
4. Lim Chang Jung, The Love That I Committed
5. Mino, Body
6. GOT7, Hard Carry
7. MOBB Feat. Kush, Hit Me
8. MOBB, Full House
9. 2PM, Promise (I’ll be)
10. Taeyeon, All With You

Red Velvet – Russian Roulette

źródła: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.