Po ponad pięciu miesiącach od ostatniego comebacku, Monsta X wróciło na scenę z nowym materiałem.

Pierwszy pełny album zespołu ujrzał światło dzienne 21 marca o 18:00 KST. Jest on trzecią, i zarazem ostatnią, częścią serii „The CLAN”. Pierwszą, „Lost”, usłyszeliśmy w maju zeszłego roku. Promował ją singiel All In oraz Stuck, do którego teledysk powstał w wakacje. W październiku ukazało się za to „Guilty”, z którego pochodzi Fighter

Tytułowym utworem „The CLAN Part 2.5: The Final Chapter <BEAUTIFUL> zostało Beautiful. W jego tworzeniu wzięli udział Star Warz, Athena oraz Jooheon i I.M. Piosenka jest pełną charakteru, dubstepową kompozycją z mocnym rapem. Tekst porównuje kobietę do czerwonej, kolczastej róży. Ta, chociaż rani, jest zbyt piękna, by z niej zrezygnować. Teledysk pokazuje, jak grupa dojrzała przez ostatni rok. W klipie widzimy zakończenie opowieści o członkach X CLAN, którą obserwowaliśmy od maja. Jak potoczyły się ich losy i kto okazał się być kluczową postacią historii? Sprawdźcie sami w nowym teledysku Monsta X:

Przy Oi Wonho połączył siły z kolegą z wytwórni – Brother Su. W przypadku 5:14 (Last Page) za tekst odpowiadają jedynie członkowie boysbandu: Jooheon, I.M oraz WonhoOstatni z nich napisał, skomponował i zaaranżował także 10. kawałek z płyty – I’ll Be There. Tradycyjnie, przy każdej piosence pracowali raperzy zespołu. W tworzenie albumu zaangażowani byli także między innymi przedstawiciele wytwórni BRAND NEW MUSIC – ESBEE oraz 리시(LISHBEASTS). 

Pełna lista utworów: 

  1. Ready Or Not
  2. Beautiful
  3. Imcomparable
  4. Need U
  5. Oi
  6. Miss You
  7. Calm Down
  8. All I Do
  9. 5:14 (Last Page)
  10. I’ll Be There

Pół godziny przed debiutem Beautiful, boysband pojawił się w 5-osobowym składzie na V, aby razem z fanami czekać na 18:00 KST. Kilkunastominutowe wideo znajdziecie pod tym adresem.Ponadto, w dniu premiery o 21:00 KST odbyło się specjalne show z Monsta X, transmitowane dzięki platformie VLive. Po raz pierwszy chłopcy zaprezentowali tam całą choreografię do swojego najnowszego singla:

Album bardzo szybko zdobył popularność na całym świecie. Poniżej znajdziecie wyniki „The CLAN 2.5” oraz trzech utworów z krążka na iTunes w poszczególnych państwach: (wyniki pochodzą z 21 marca, 21:30 polskiego czasu)

Nowy album znalazł się także w zestawieniu najpopularniejszych światowych albumów na iTunes na dzień 21 marca:

Promocja Beautiful rozpocznie się już w tym tygodniu. W czwartek Monsta X wystąpi w M!Countdown, w piątek grupę zobaczymy w KBS Music Bank, w sobotę w MBC Show! Music Core, a w niedzielę w SBS Inkigayo. 

Na koniec, dzięki Genie możemy zajrzeć na salę treningową w Starship Entertainment, gdzie zespół ćwiczył swoją nową choreografię:

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.