Od początku działania boysbandu główny wokalista VIXX posiadał łatkę cichego i wstydliwego członka. Jego prace muzyczne można było opisać jako nostalgiczne i pełne emocji. Wydając solowy mini-album „CANVAS” Leo postanowił pokazać, że ma do zaoferowania więcej, niż delikatny głos i emocjonalne kompozycje. Chociaż nie brakuje ich na płycie, znajdziemy też pewną zmysłowość, która od lat charakteryzuje muzykę VIXX.

Od debiutu Leo z VIXX minęło sześć lat. Przez ten cały czas zespół nieprzerwanie wydawał muzykę, rozwijając i utrwalając swój styl. Dwóch członków grupy postanowiło pokazać własny gust muzyczny w solowych projektach. Raper oraz główny kompozytor i tekściarz zespołu, Ravi, robi to chociażby poprzez krótkie mixtape’y, solowe płyty i samo social media, gdzie często widzimy go w studiu muzycznym. Kolejną osobą, która postawiła krok w solowej karierze jest lider N, który wydał w lutym piosenkę Cactus. Teraz do tego skromnego grona dołączył Leo, główny wokalista VIXX oraz drugi najbardziej zaangażowany producent piosenek grupy. 31 lipca wydał swój debiutancki mini-album „CANVAS”.

Chociaż dotychczasowe kompozycje Leo dla VIXX kojarzą się z emocjonalnymi, smutnymi balladami, dla solowej płyty piosenkarz postanowił obrać inny kierunek. Touch & Sketch eksponuje groove i zmysłowość w głosie wokalisty. Jest to świetne pole do popisu dla wysokich tonów, z jakich jest znany w utworach grupowych. Tutaj jednak nie są to kilkusekundowe momenty, a ustalona preferencja Leo. Tematyka numeru obraca się wokół porównania dotyku dłoni do kreślenia linii na płótnie. Proces malowania ma tutaj dwuznaczne podteksty, które nie są wulgarne, a raczej sensualne.

Przed premierą „CANVAS” poznaliśmy aż dwie piosenki, które znajdują się na płycie, czyli Free Tempo oraz Dream. Leo opublikował je na YouTube VIXX, a oznaczone były podobną grafiką, co już wtedy dawało wskazówki co do albumu. Razem z Touch & Sketch, na krążku znajdziemy razem 7 pozycji. Każdą z nich, oprócz muzyki w Give Me Something, napisał i skomponował Leo.

  1. Touch & Sketch
  2. Cover Girl (Feat. LE) – w tym utworze Leo zaprosił LE z EXID do partii raperskich. Prosta, powtarzana melodia z bardzo charakterystycznym beatem nadanym przez syntezator jest nawiązaniem do funkowych lat 80. Tytułowa „dziewczyna z okładki” w oczach bohatera tekstu jest najpiękniejszym zjawiskiem, fenomenem.
  3. Free Tempo – piosenka opisuje idealne tempo w jakim ludzie zakochują się w sobie. Piosenkę R&B eksponuje elektryczna gitara oraz bas. Muzyka nie jest zatłoczona syntezatorami, przez co głos Leo ma pole do popisu bez zbędnych ozdobników. Tak, jak sugeruje tytuł, atmosfera utworu jest lekka i nie narzuca żadnej presji.
  4. Give me something – tutaj Leo skorzystał z mocniejszego stylu EDM, przez co piosenka ma podobny styl co grupowe piosenki VIXX. Co ciekawe, artysta śpiewa tutaj niżej, niż zwykle, co może zaskoczyć fanów. Chociaż wielu podejrzewało, że w numerze usłyszymy Raviego oraz Hongbina, Leo potwierdził, że w całości brzmi jedynie jego głos.
  5. 나는 요즘 (Nowadays) – druga piosenka, z którą promuje się wokalista w programach muzycznych. Ballada opiera się głównie na pianinie i wokalu Leo. W połowie nieco się rozwija razem z tekstem utworu. Na początku wokalista skupia się na smutku po rozstaniu i wszystkich drobnych rzeczach, które robił razem ze swoją byłą miłością. Później nie zapomina o smutku, ale godzi się z obrotem spraw i ma nadzieję, że jego druga połówka przeżywa to samo.
  6. Gesture – w tym numerze poprzez skrzypce i gitarę tworzy się pewien nacisk i niepewność. Ma to obrazować napiętą atmosferę, jaka panuje pomiędzy kochankami. Jedno z nich bawi się w kotka i myszkę, podczas gdy drugie nie umie ukryć swojego pożądania i otwarcie je pokazuje.
  7. 꿈 (Dream) – ostatnia pozycja odsuwa się od tematyki miłości. Tutaj artysta stara się dodać nam otuchy i przekonać, że nie ważne jak źle będziemy się czuć, nie wolno zrezygnować ze swojego celu. Nawet, jeśli ścieżka, którą pójdziemy nie będzie taka jak sobie zaplanujemy, to warto się jej trzymać, aby spełnić marzenia. Wokalowi Leo towarzyszy jednie pianino, a sama piosenka ewoluuje muzycznie wraz z czasem.

Leo już cały tydzień promuje swoją nową płytę w programach muzycznych. Oprócz tytułowego Touch & Sketch, jako drugą piosenkę wybrał Nowadays. Pierwszy comeback stage odbył się w Mnet M!Countdown, z którego występy zobaczycie poniżej. Dzień później pojawił się w KBS Music Bank [T&S][Nowadays], potem w MBC Show! Music Core [T&S][Nowadays] oraz SBS Inkigayo [T&S]. We wtorkowym SBS MTV The Show zajął za to pierwsze miejsce w rankingu, zdobywając swoją pierwszą nagrodę w karierze. Pisaliśmy o tym niedawno na naszej stronie.

W ramach dodatkowych materiałów zapewniono zakulisowe zdjęcia z planu filmowego teledysku i sesji fotograficznej do photobooka na portalu Naver StarCast. Wszystkie materiały znajdziecie poniżej.

źródło zdjęcia: Naver StarCast
źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.