Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej zbliża się wielkimi krokami. Kogo z koreańskich artystów zobaczymy podczas trwania IO 2018?

Oficjalne rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 zaplanowane jest na piątek 9 lutego. Transmisję ceremonii otwarcia będziecie mogli obejrzeć na TVP1 oraz Eurosport. Rozpocznie się o 12:00 czasu polskiego (20:00 KST). Według informacji koreańskich mediów, podczas wydarzenia nie zobaczymy żadnych k-popowych grup. Wystąpi tam jednak Ahn Ji Young z Bolbbalgan4. Dołączy ona do piosenkarza Jeon In Kwona oraz innych artystów w utworze symbolizującym pokój i pokaże komunikację pomiędzy pokoleniami. Cała ceremonia wyreżyserowana jest przez Yang Jung Woonga. Dokładny line-up nie jest jednak oficjalnie potwierdzony.

Tegoroczne igrzyska potrwają od 9 do 25 lutego. W tym czasie odbędzie się szereg eventów i koncertów, podczas których zaprezentują się koreańscy artyści. Według doniesień mediów, zobaczymy na nich między innymi: 2PM, Taeyanga z BIGBANG, Beenzino, Red Velvet, WINNER, BLACKPINK, FTISLAND, NCT, Girl’s Day czy Junsu z JYJ. 

Na ceremonii zamknięcia Igrzysk zobaczymy na pewno EXO oraz CL. SM Entertainment potwierdziło tę informację, dodając, że boysband pracuje już nad występem. Wydarzenie zaplanowane jest na 25 lutego o 12:00 naszego czasu (20:00 KST). Obejrzycie je również na kanałach TVP1 oraz Eurosport. 

Ponadto, 5 lutego na oficjalnym rozpoczęciu 132 Sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego hymn Korei Południowej zaśpiewał Baekhyun z EXO. Wokalista wystąpił w towarzystwie dziecięcego chóru. Oprócz niego, podczas wydarzenia zaprezentowało się między innymi VIXX wraz z Shangri-La, które pokazuje połączenie nowoczesnej muzyki z tradycją. 

 


 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)
źródło zdjęcia: pyeongchang2018.com

Jeden komentarz “Koreańscy artyści na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.