Chociaż wiele się działo u KNK: półtoraroczny hiatus, odejście jednego członka grupy, dołączenie nowego głosu oraz problemy z wytwórnią. Nie zmieniło to jednak charakterystycznego stylu zespołu. Przeczytajcie podsumowanie najnowszego comebacku zespołu!

Boysband przeszedł długą drogę, aby móc ponownie stanąć na scenie. Wraz z przedłużającym się oczekiwaniem comebacku, aktywność członków, szczególnie na social media, zmalała. Udział w MIXNINE był nadzieją na zwiększenie popularności chociażby pojedynczych wokali zespołu, jednak po zakończeniu programu, fani nie doczekali się nowego materiału. Sprawa pokomplikowała się, kiedy Youjin został odsunięty od aktywności z powodu zaburzeń lękowych, aż w końcu odszedł z grupy . W tym samym czasie KNK zerwało kontrakty z YNB Entertainment i jego przyszłość stanęła pod jeszcze większym znakiem zapytania. Jednak po 1,5 roku wszystko ustabilizowało się: zespół nawiązał kontrakt z 220 Entertainment, a do składu dołączył nowy członek, a zarazem dobry przyjaciel reszty grupy – Dongwon. Boysband w końcu mógł powrócić z kolejnym mini-albumem „Lonely Night”.

Tytułowy singiel, Lonely Night, to coś, czego fani oczekiwali od KNK. Zespół już od początku kariery trzymał się swojej formuły i wygląda na to, że nic nie jest w stanie zmienić ulubionego stylu muzycznego członków. To zapewne dzięki producentowi kawałka, Kim Tae Ju, opiekującego się grupą od debiutu. Warto jednak zauważyć bardziej hip-hopowy ton w zwrotkach, z trapowymi wstawkami i oldschoolowymi samplami, które należą głównie do Heejuna. Maknae grupy miał także udział w pisaniu tekstu do Lonely Night. Piosenka opowiada o smutku odczuwanym z każdym wspomnieniem ukochanej osoby, której nie ma przy nas.

Zespół przygotował jeszcze dwa utwory. What Do You Think jest prostą balladą, w której skupiamy się w szczególności na pianinie i samych głosach członków. Tytuł numeru to także pytanie, jakie pojawia się w tekście. Bohater już dawno zostawił za sobą stary związek, jednak raz po raz uderza go myśl o byłej ukochanej i zastanawia się, czy ona także miewa takie sentymentalne momenty. Ostatnia propozycja na płycie, Day by Day, została skomponowana i napisana przez maknae i lidera KNK: Heejuna oraz Jihuna. Piosenka wpisuje się w ramy nostalgicznego popu z lat 2000. Jej głównym motywem jest sukcesywne zapominanie o miłości, którą wymazujemy z pamięci dzień po dniu.

KNK już od tygodnia promuje się w programach muzycznych. Do tej pory zobaczyliśmy zespół w Mnet M!Countdown, KBS Music Bank oraz MBC Show! Music Core. Comeback stage odbył się zaś w MBC Show Champion.

Dodatkowo, KNK niedawno wrzuciło na swój profil wersję Lonely Night, która skupia się na choreografii kawałka.

 

źródło zdjęcia: YouTube KNK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.