Największą siłą nowego boysbandu Jellyfish Entertainment ma być wszechstronność jego członków i własny  udział w produkcji płyty. Jak udał się debiut VERIVERY z mini-albumem „VERI US”?

VERIVERY może uznać 10 stycznia jako oficjalną datę swojego debiutu. Młody boysband dołączył do konkurencyjnego rynku muzycznego w Korei z mini-albumem „VERI US”. Przypomnijmy, ilu członków wchodzi w skład grupy: Yongseung jest tancerzem zespołu. Tak samo tańcem, jak i rapem, zajmuje się Hoyoung, a liderem zespołu został DongheonYeonho to jeden z wokali VRVR, razem z Gyehyeonem. Minchan przedstawia się jako pewnego rodzaju „komik” w grupie, a tytuł maknae przypadł 16-letniemu Kangminowi. To, co ma wyróżniać młody zespół na scenie to ilość pracy, jaką wkładają członkowie w każdy krok produkcji płyty: od kompozycji muzyki i napisaniu słów tekstów, przez choreografię, po projekt albumu i montaż niektórych scen w teledysku. Jellyfish postawiło na stały trend samowystarczalności wśród nowych idoli w Korei i podniosło poprzeczkę dla swoich podopiecznych.

Tytułowe Ring Ring Ring jest modernistyczną interpretacją stylu new jack swing, co ma opisywać generację, która teraz weszła w dorosłość. Celem piosenki było jak najlepsze pokazanie stylu VERIVERY, dlatego boysband postawił na łatwo wpadającą w ucho melodię i lekki, hip-hopowy beat. Chociaż teledysk wyreżyserowany został przed GDW, zespół planuje wydanie wersji DIY, którą przygotowali sami. Tekst utrzymuje się w atmosferze rześkiej muzyki, opowiada o zakłopotaniu zauroczenia przy pierwszej miłości.

Razem z promocyjnym singlem, na płycie znajduje się sześć piosenek. Ostatnią pozycję na albumie, Thank you, NEXT?, można znaleźć jedynie na fizycznym krążku. Super Special, ścieżka dźwiękowa do programu „NOW VERIVERY” wydana przed debiutem zespołu, została dodana na „VERI US” w wersji akustycznej.

  1. 불러줘 (Ring Ring Ring)
  2. Flower – najbardziej charakterystycznym punktem piosenki jest melodia syntezatora, która powtarza się przez cały utwór. Mówi o osobie, dzięki której bohater utworu rozpromieniał wraz z miłością, która rozkwitła w jego sercu jak kwiat.
  3. F.I.L – inspiracją do powstania piosenki był event hi-touch, o którym członkowie stwierdzili, że nie pokazali swoich umiejętności na zadowalającym poziomie. Dlatego postanowili razem napisać tekst do F.I.L, aby w pewnym sensie przeprosić i podziękować fanom za wsparcie od samego początku kariery VRVR.
  4. Alright! – to druga piosenka, z jaką promuje się VRVR w programach muzycznych. Powstał nawet klip z choreografią do kawałka, który pokazano po raz pierwszy na debiutanckim show grupy. Jego retro melodia skupia się na instrumentach dętych, co ma pokazać bardziej zadziorną i zabawną stronę zespołu.
  5. Super Special (Acoustic version)
  6. Thank you, NEXT?

Pierwszy występ w programie muzycznym odbył się w Mnet M!Countdown, gdzie zagrano Ring Ring Ring. Oprócz tego, zespół pojawił się w KBS Music Bank, MBC Show! Music Core, SBS Inkigayo i MBC Music Show Champion.

VERIVERY przygotowało także wiele dodatkowych wideo, w tym performance version tytułowego kawałka. Boysband także dodał na swój kanał YouTube unboxing dwóch wersji debiutanckiego albumu: oficjalnej oraz DIY.

Na koniec zebraliśmy dla Was galerię zakulisowych zdjęć VERIVERY z planu filmowego teledysku oraz sesji zdjęciowej do płyty. Poniżej znajdują się również wideoklipy.

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Naver Jellyfish Entertainment

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.