To już rok od debiutu SEVENTEEN. Z okazji pierwszych urodzin, zobaczmy, jak ten czas spędzili chłopcy z zespołu.

SEVENTEEN jest męskim zespołem stworzonym przez Pledis Entertainment w 2015 roku. Tworzy go 13 młodych muzyków: S.Coups, Jeonghan, Joshua, Jun, Hoshi, Wonwoo, Woozi, DK, Mingyu, The8, Seungkwan, Vernon oraz Dino. Liczna grupa podzieliła się na trzy specjalizacje: wokalną, hip-hopową oraz taneczno-występową. Szczycą się tytułem idoli, którzy sami tworzą swoją muzykę: od tekstów, przez produkcję, po choreografię.

Zespół debiutował 26 maja poprzez showcase przygotowany przez program MBC „Seventeen Project: Big Debut Plan”. Dzień, w którym chłopcy dowiedzieli się, że w końcu staną na prawdziwej scenie, miał dla nich specjalne znaczenie. Dobre wieści przekazały im bowiem ich rodziny, które specjalnie przyjechały, by odwiedzić zespół przed wielkim debiutem. Spotkanie było wzruszające, niektórzy z chłopców nie mogli powstrzymać łez nawet podczas występu dla rodziny.

Do tej pory SEVENTEEN wydali 2 EP: „17 Carat” i „Boys Be”. 25 kwietnia 2016 roku premierę miał natomiast ich pierwszy pełny album „Love&Letter”. W Korei Południowej sprzedali ponad 331 tys. płyt, w tym około 132 tys. kopii „Love&Letter”. Chłopcy śpiewali również w różnych składach w innymi artystami. Nagrali 6 teledysków, a ich najpopularniejszy utwór MANSAE ma ponad 12,5 mln wyświetleń na YouTube.

Ważnym momentem dla grupy był koncert na Mnet Asian Music Awards 2015. Zaśpiewali wtedy dwa razy: przed samym eventem (oprócz nich wystąpili GOT7, Monsta X oraz Vivian Koo), a potem razem z Monsta X.

SEVENTEEN byli nominowani 11 razy zdobyli 9 nagród m.in. za Najlepszych Nowych Artystów, Najlepszą Nową Grupę Na Świecie, Artystów Roku i Najpopularniejszych Piosenkarzy. W 2016 roku wygrali dwie nagrody w programie MBC Show Champion za piosenkę Pretty U. Teledysk do MANSAE był drugim najczęściej oglądanym klipem k-pop na YouTube we wrześniu. Pomimo krótkiego stażu, zespół został też doceniony na całym świecie. Jako jedyny Azjatycki boysband znaleźli się w październiku na liście Billboard „21 under 21″. Album „Love&Letter” znalazł się także w Top 10 światowych albumów listy Billboard w pierwszym tygodniu po swojej premierze.

Jakie są dalsze plany SEVENTEEN? W dzień swojej rocznicy wystąpili w M!Countdown w ramach promocji Pretty U, tytułowej piosenki ich najnowszego albumu. Pojawią się też w piątkowym KBS Music Bank i sobotnim MBC Music Core. W niedzielę wystąpią też w SBS Inkigayo. DK (Lee Seok Min) oraz Seungkwan (Boo Seung Kwan) pojawią się natomiast w audycji „Kiss the Radio” w KBS Cool FM. Potem chłopcy będą mogli odpocząć po intensywnej promocji albumu „Love&Letter”. Gratulujemy im rocznicy i życzymy kolejnych lat pełnych sukcesu!

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.