Pierwszy comeback GFRIEND w tym roku zaobfitował w bardzo emocjonalne kawałki. Swoją delikatnością i tajemniczością mogą kojarzyć się one z nocą, którą znajdziemy w tytule zarówno głównej piosenki, jak i całego albumu. Sprawdźcie nasze podsumowanie „Time for the moon night”!

Tytułową piosenką krążka zostało Time for the moon night, musicalowa kompozycja z wyraźnym beatem. Numer bardzo dobrze wpisuje się w styl GFRIEND, łączy w sobie delikatne brzmienia z tymi bardziej zadziornymi. Emocjonalny tekst kawałka opowiada o tytułowej nocy, podczas której dziewczęta wspominają swojego ukochanego. Wiedzą, że zniknie on tak szybko jak znika mrok, jednak cieszą się, że mogą spotkać się z nim chociaż w snach.

Na płycie znajdziemy w sumie sześć utworów, intro albumu i intrumentalną wersję Time for the moon night. Co warto wiedzieć o piosenkach na krążku?

  1. INTRO (Daytime) – instrumentalne wprowadzenie do całego albumu. Kawałek wraz ze swoją marzycielską i baśniową atmosferą sprawia wrażenie, że może być intro do naszych snów.
  2. (Time for the moon night)
  3. Love Bug ­– numer w szybszym tempie w stylu swing pop z elementami R&B i funku. W tekście dziewczęta wyznają nocą miłość świetlikowi, udając, że jest to ich ukochany.
  4. 휘리휘리 (Flower Garden) piosenka stworzona w całości przez MIO, którzy już wcześniej pracowali z GFRIEND. Stworzyli dla dziewcząt chociażby Mermaid czy Please Save My Earth. Słowa utworu mówią o wspomnieniach, które do nas wracają, pomimo, że już o nich zapomnieliśmy. Warto zwrócić uwagę na gitarowe solo z końca piosenki.
  5. 틱틱 (Tik Tik) kawałek o relacji z osobą, którą dobrze znamy. Ostatnimi czasy zachowuje się ona jednak zupełnie inaczej, więc czujemy się niepewnie. Numer reprezentuje styl nu disco z funkowymi wstawkami.
  6. Bye – najwolniejsza propozycja od GFRIEND na „Time for the moon night”. Ballada opowiada o pożegnaniu z naszą pierwszą miłością, którego nie możemy znieść. Wiemy jednak, że nigdy nie zapomnimy naszego ukochanego.
  7. (You are my star) – album zamyka utwór dedykowany fanom girlsbandu. Dziewczęta wyznają w nim, że Buddy są dla nich jak gwiazdy, które oświetlają im drogę w nocy. Chociaż nie można z nimi zawsze porozmawiać, wspierają artystki samą swoją obecnością. 
  8. (Time for the moon night ) (Inst.)

Godzinę po premierze Time for the moon night znalazło się na najwyższym miejscu listy Bugs i w pierwszej dziesiątce notowań Soribada, Melon i Genie. Potem piosenka spadła ze szczytu Bugs, jednak nadal zajmowała wysokie pozycje na wszystkich koreańskich rankingach. Wyniki kawałka sprawdzicie poniżej (dane pochodzą z 30 kwietnia z 12:30, 13:30 i 16:30 czasu polskiego oraz z 1 maja 7:30 czasu polskiego).

Nowy mini-album grupy zdobył „jedynki” na listach iTunes w sześciu krajach: na Dominikanie, w Indonezji, Malezji, Singapurze, Tajlandii i na Filipinach. W Europie uplasował się najwyżej w Rumunii, na drugiej pozycji. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej:

Naver wraz z Dispatch udostępniło galerię fotografii zza kulis sesji zdjęciowej do albumu. Znajdziecie ją także u nas:

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.