Zimowy album EXO ujrzał światło dzienne niecały tydzień przed świętami. Jaki prezent dla fanów przygotował zespół w tym roku? 

“For Life” zadebiutował 19 grudnia, równo o północy KST. Jest to trzeci i jednocześnie ostatni comeback EXO w tym roku. SM Entertainment przyznało, że zimowe albumy są specjalnym podarunkiem dla EXO-L za wspieranie grupy przez cały rok. Przypomnijmy, że zespół ma na koncie już dwie świąteczne płyty – “Miracles in December” z 2013 roku oraz “Sing For You”, którą usłyszeliśmy zeszłej zimy. Na “For Life” znajdziemy pięć utworów:

  1. For Life
  2. Falling For You – rytmiczna piosenka R&B z łagodnymi wokalami
  3. What I Want For Christmas – emocjonalna ballada R&B, która powstała by uczcić piąty rok zespołu z fanami. Jej tekst wyraża wdzięczność wobec EXO-L
  4. Twenty Four – hip-hopowy kawałek z chwytliwym refrenem i mocnym rapem
  5. Winter Heat – energiczny utwór R&B. Tekst wspomina zeszłą zimę spędzoną z ukochaną i wyraża nadzieję, by poczuć znów jej ciepło 

Tytułowym singlem krążka zostało For Life. Jest spokojną, popową balladą, w której słyszymy pianino oraz instrumenty smyczkowe. Opowiada o mężczyźnie, który obiecuje swojej ukochanej miłość do końca życia. Autorami piosenki są Kenzie oraz Matthew Tishler. Duet współpracował ze sobą już przy poprzednim zimowym kawałku EXO – Sing For You. W teledysku wystąpili trzej członkowie zespołu – Suho, Chanyeol i Kai. Za klip odpowiedzialny był Kim Sung Ho, który wyreżyserował i napisał scenariusz do m.in. “How to Steal a Dog” czy “Into the Mirror”. Nic więc dziwnego, że wideo przypomina krótki film. 

Półtorej godziny po premierze, o 17:30 czasu polskiego, wszystkie utwory z koreańskiej wersji “For Life” znalazły się w najważniejszych notowaniach muzycznych. Oprócz nich, pierwsze dwie piosenki z chińskiego albumu także wskoczyły do rankingów. 

Przypomnijmy jeszcze jak wygląda “For Life”. Na album składają się: dwie wersje CD (koreańska i chińska), naklejka, pocztówka oraz karta z jednym z członków zespołu, plakat i 84-stronicowa książka ze zdjęciami.

Całej płyty możecie posłuchać na oficjalnym profilu EXO na Spotify:

W trakcie promocji zimowego wydawnictwa, SM Entertainment opublikowało garść konceptowych fotografii. Znajdziecie je także u nas: 

źródła: (1)(2)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.