Po ponad półtora roku od debiutu, EXO-CBX wróciło na scenę z bardziej dojrzałym i sentymentalnym brzmieniem. Na „Blooming Days” znajdziemy siedem historii o miłości w towarzystwie spokojnego, wiosennego R&B. Przeczytajcie nasze podsumowanie najnowszego mini-albumu unitu!

Najnowsza płyta jedynego sub-unitu EXO obraca się wokół konceptu dni tygodnia. ChenBaekXi chciało podarować swoim fanom wiosenne piosenki na każdy dzień, by towarzyszyć im w codziennych obowiązkach. Jeszcze przed premierą „Blooming Days” artyści i wytwórnia dawali podpowiedzi, co do poszczególnych numerów z EP. Całą promocję mogliście śledzić u nas, w tym artykule.

Tytułowym kawałkiem krążka zostało Blooming Day. To połączenie popu z funkiem, syntezatorami i house’owym beatem. Melodia dobrze akcentuje wokale trio, które stylizowane są tutaj na R&B. Słowa utworu opowiadają o uroczym wyznaniu miłości. Bohater piosenki zdradza swojej wybrance, że kocha każdą jej część i nie może o niej zapomnieć. To ona sprawia, że życie staje się łatwiejsze i bardziej kolorowe. Całość dopełnia klip, który działa na podstawie przeciwieństw: statyczne ujęcia członków unitu zestawione są z żywymi scenami tańca, a przygaszone, pastelowe kolory z tymi bardziej jaskrawymi.

Ważny jest też tytuł numeru, który dopasowuje się do konceptu dni tygodnia. Blooming Day to druga pozycja na trackliście płyty, więc piosenka skomponowana jest z myślą o wtorku (kr. 화요일 (hwayoil)). Użyto tu gry słów w połączeniu z chińskim słowem kwiat (man. 花 (huā)). Ponadto data wydania piosenki przypadała właśnie na drugi dzień tygodnia.

Zgodnie z konceptem krążka, na „Blooming Days” znalazło się siedem kawałków. Wszystkie w inny sposób opowiadają o miłości i zażyłości dwojga ludzi. Sprawdźcie, co znajdziemy na płycie:

  1. Monday Blues – piosenka w stylu soul R&B. Jej tekst ma dwa wymiary. Na początku kawałka artyści śpiewają o poniedziałkach, które są utrapieniem dla wielu z nas. Wspominają, jak ciężko jest wstać po weekendzie i jak wolno płynie czas na początku tygodnia. Wydźwięk numeru zmienia się jednak pod jego koniec. Tytułowy „poniedziałkowy blues” zdaje się tracić swoją siłę po spotkaniu z ukochaną. To ona sprawia, że chce nam się żyć, a ilość dni pozostałych do kolejnego weekendu przestaje mieć znaczenie.
  2. Blooming Day
  3. 내일 만나 (Sweet Dreams!)– kompozycja łącząca w sobie elektro pop i energetyczną melodię gitary. Opowiada o wieczorze poprzedzającym randkę, której główny bohater nie może się doczekać. Jest tak podekscytowany, że nie potrafi zasnąć. Licząc minuty pozostałe do spotkania, życzy swojej wybrance dobrej nocy, by śniła za ich dwoje.
  4. Thursday – minimalistyczna propozycja w stylu pop R&B. Jej sentymentalny tekst mówi o czwartkach, które są zwiastunem nadchodzącego weekendu. Trio porównuje uczucia, które temu towarzyszą, do oczekiwania na miłość i chęci zdobycia ukochanej.
  5. Vroom Vroom – połączenie rytmów retro, syntezatorów, gitary elektrycznej i funkowych dźwięków urban R&B. Piątkowa piosenka opowiada głównie o chęci oderwania się od obowiązków tygodnia pracy i spędzenia weekendu na beztroskim szaleństwie. W tekście znajdziemy również porównanie głównego bohatera do auta, które mknie ku wybrance, bo tylko z nią może dobrze się bawić.
  6. Playdate – utwór pop R&B w średnim tempie. W jego słowach znajdziemy historię miłości, która zaczęła się już w dzieciństwie i z biegiem czasu ewoluowała w głębsze uczucie. Bohater kawałka ma wrażenie, że wszystko zdarzyło się w ciągu jednego dnia, bo wciąż wyraźnie pamięta wspólne zabawy z przeszłości.
  7. 휴일 (Lazy) – album zamyka numer elektro R&B z elementami stylu retro. CBX skupia się w nim na opowieści o leniwej niedzieli, kiedy para zakochanych nic nie robi, tylko odpoczywa razem w łóżku. Świat za oknem przestaje mieć dla nich znaczenie i cieszą się chwilą. Odkrywają wspólnie, że klucz do szczęścia tkwi właśnie w prostocie. Marzą, by niedziela nigdy się nie skończyła, a oni mogli żyć już na zawsze w tym idealnym momencie.

Blooming Day po premierze znalazło się w pierwszej dziesiątce list Mnet, Genie i Bugs, z czego na tej ostatniej zajmowała 2. pozycję. Na „jedynki” piosenka musiała poczekać do 2:30 czasu koreańskiego, kiedy wskoczyła na czołówkę listy Mnet. Ostatecznie taki sam wynik osiągnęła również w notowaniach Genie i Naver. Poniżej zobaczycie sobie jak godzinowo radziła sobie tytułowy numer (dane pochodzą z 10 kwietnia z 12:30, 16:30, 19:30, 20:30 i 23:30 czasu polskiego; aby powiększyć należy kliknąć).

Najpopularniejszą piosenką „ze strony B” mini-albumu było Monday Blues. Dobrze wypadło również Playdate, które o 5:30 KST znalazło się na drugim miejscu rankingu Mnet. Wszystkie wyniki poszczególnych kawałków sprawdzicie w poniższej galerii (dane pochodzą z 10 kwietnia z 12:30, 19:30, 20:30 i 23:30 czasu polskiego).

 

Najnowszy krążek EXO-CBX dobrze poradził sobie również na międzynarodowych listach iTunes. EP znalazło się na pierwszych miejscach w 30 krajach świata, w tym w Polsce. Dzięki masowym pobraniom, „Blooming Days” wskoczyło do czołówki dziennego podsumowania iTunes 10 i 11 kwietnia.

 

Pierwszy występ z Blooming Day mogliśmy zobaczyć w czwartkowym Mnet M!Countdown. Potem unit zaprezentował się również w KBS Music Bank i MBC Music Core.

 

Jak podoba Wam się nowa płyta CBX?

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: exo-cbx.smtown.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.