Pierwszy sub-unit EXO zadebiutował! Co trio zaprezentowało fanom w „Hey Mama!”?

EXO-CBX to pierwszy sub-unit EXO. Chociaż już na początku października media dowiedziały się o jego debiucie, na potwierdzenie plotek trzeba było zaczekać. 21 października na oficjalnych kanałach zespołu pojawił się teaser, pokazujący trio w studio telewizyjnym, który potwierdził wszystkie spekulacje. Dalszy przebieg promocji znajdziecie oczywiście na naszej stronie.

O północy KST 31 października światło dzienne ujrzał „Hey Mama!”. Na mini albumie znalazło się pięć utworów:

The One: piosenka, którą fani mogli usłyszeć już podczas lipcowych koncertów trasy EXO’rDIUM, gdzie pojawiła się w VCR Baekhyuna, Chena i Xiumina. Tekst odzwierciedla emocje mężczyzny, którego serce podpowiada, by wyznał kobiecie, co poczuł, gdy ją zobaczył
Hey Mama!: mieszanka funku, disco i popu, w której czuć wpływy muzyki lat 70.
Rhythm After Summer: elektroniczna, taneczna melodia z funkowym rytmem
Juliet: delikatna elektroniczna piosenka z rytmami R&B z dedykacją dla ukochanej kobiety
Cherish: retro-popowy kawałek, który odzwierciedla szczęśliwe serce zakochanego mężczyzny

Tytułowym singlem albumu został Hey Mama!. Słowa utworu zostały napisane przez Cho Yoon Kyung, autorkę takich hitów EXO jak Call Me Baby czy Exodus. Naturalnie, do piosenki powstał także barwny wideoklip. Xiumin i Chen zostają wyrwani z codziennej rutyny dzięki Baekhyunowi. Następnie całe trio decyduje się wejść do telewizyjnego studia i wprowadzić tam własne porządki. Dzięki temu ludzie, którzy oglądają telewizyjny przekaz, także postanawiają odmienić swoje życie. Akcja przerywana jest ujęciami tańczącego tercetu, któremu towarzyszy grupa tancerzy.

Hey Mama! szybko wspiął się na szczyty większości koreańskich notowań muzycznych. Kolejnym popularnym utworem z albumu okazał się The One, który znalazł się kilka pozycji niżej. Tak prezentowały się w rankingach o godzinie 1:30 KST, półtorej godziny po premierze:

charty-hey-mama-horz

O 22:00 KST rozpoczęło się LieV z EXO-CBX. Jak sama nazwa wskazuje, chłopcy leżeli swobodnie w łóżkach, ubrani w pidżamy. Cała transmisja poprowadzona została w bardzo spokojny, senny sposób. Trio wybrało dla fanów utwory „do poduszki”. Mówili też o swoich „sennych” zwyczajach, opowiadali historie ze swojego życia, zupełnie, jakby nie byli na wizji. Była to jednak tylko pierwsza część audycji EXO-CBX.

W drugim segmencie, zatytułowanym „COUNTDOWN” (ang. 'odliczanie’) chłopcy pojawili się już ubrani w garnitury. Zebrali się, by porozmawiać o swoim nowym albumie oraz czekać z fanami na jego oficjalną premierę. Trio dało mnóstwo spoilerów dotyczących debiutu oraz urządziło Q&A, w którym odpowiadali na pytania fanów. Poza tym urządzili dla EXO-L specjalny quiz, w którym widzowie zgadywali tytuły piosenek, a chłopcy o nich opowiadali. Transmisję EXO-CBX oglądało niemalże 2,5 miliona widzów, dzięki czemu pobili rekord platformy Vlive.

Dzień później, o 20:00 KST rozpoczął się showcase grupy. Pomimo niewysokiej temperatury, frekwencja na koncercie dopisała. Chłopcy poradzili sobie w roli prowadzących. Pokazane zostały także klipy z członkami EXO, którzy gratulowali EXO-CBX debiutu. Największą atrakcją wieczoru był jednak pierwszy występ grupy z Hey Mama! na żywo.

Przypomnijmy jeszcze wszystkie fotografie promocyjne debiutanckiego albumu EXO-CBX:

Jak podoba Wam się „Hey Mama!”?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.