Nie milion, nie sto milionów, a miliard wyświetleń przekroczył „Gentleman”!

Gentleman został wydany 13 kwietnia 2013 roku jako 19. singiel artysty. To pierwszy utwór, który usłyszeliśmy po globalnym fenomenie Gangnam Style. Nowa piosenka stała się prawdziwym rekordołamaczem, pobijając wyniki takich artystów jak Justin Bieber. To do Gentleman należy rekord wyświetleń w ciągu mniej niż 24 godzin od wydania. Teledysk obejrzało około 38,4 miliona osób. 100 milionów odsłon osiągnął w 4 dni, a 200 milionów w 9 dni. Kolejny rekord to 300 milionów wyświetleń, które piosenka osiągnęła 9 maja tego samego roku.

Tym samym PSY zapewnił, że jego kariera nie kończy się na Gangnam Style. Gentleman osiągnął sukces szybciej, niż swój poprzednik – pierwszej „miliardowej” piosence zajęło aż dwa miesiące, zanim przekroczyła pułap 100 milionów wyświetleń.

Gentleman jest drugą k-popową piosenką, której udało się przekroczyć miliard wyświetleń. Wyżej jest jedynie Gangnam Style, który ma obecnie 2,673 miliarda odsłon. Oprócz tego kolaboracja PSY z Hyuną, Oppa Is Just My Style, obejrzano 659 milionów razy, Hangover nagrany ze Snoop Doggiem – 273 miliony, a jeden z najnowszych utworów artysty – DADDY – 204 milionów.

Życzymy kolejnych sukcesów!

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.