Dziewczęta z GFRIEND rozpoczynając swój czwarty rok na koreańskim rynku są pewne siebie i własnego brzmienia. „Time for us” celebruje to przekonanie, dając fanom szereg nowych piosenek, które w pełni wpasowują się w koncept girlsbandu. Co zatem warto wiedzieć o drugim LP w karierze zespołu?

Sześć miesięcy po „Sunny Summer” i półtora roku po pierwszym LP grupy, „LOL”, GFRIEND powróciło na scenę z drugim w karierze pełnym albumem. „Time for us” miało swoją premierę 14 stycznia, szybko rozpoczynając nowy muzyczny rok zespołu. Płyta znakomicie pokazuje kolory girlsbandu, zaznaczając ponownie ich własny styl.

GFRIEND promuje krążek z singlem Sunrise. To piosenka, która w pełni prezentuje unikalny styl zespołu. Orkiestrowej melodii towarzyszy tutaj mocny beat, który podkreśla silną choreografię dziewcząt. Na początku kompozycja wydaje się być bardzo liryczna, jednak wraz z jej trwaniem nabiera wyrazistości. Co ciekawe, numer stworzył Noh Joo Hwan, stojący za kilkoma innymi kawałkami girlsbandu, w tym zeszłorocznym Time for the moon night. W piosence jako słońce przedstawiony jest partner, którego uczucia muszą jeszcze wzejść. Bohaterka wie, że gdy się jej ukażą, jej całe życie się zmieni.

Na krążku znajdziemy ogółem 13 pozycji, w tym instrumentalną wersję tytułowego Sunrise. Sprawdźcie, co warto wiedzieć o poszczególnych kawałkach z albumu.

 1. 해야 (Sunrise)
 2. You are not alone – numer w średnim tempie z syntezatorami i wyraźnym beatem. To ciepła piosenka, mówiąca o tym, że to w porządku, jeśli czasem nie mamy na nic siły. Jeśli uważasz, że coś cię przytłacza, masz prawo zrobić sobie przerwę. Nikt nie powinien mieć pretensji, gdy jesteś zmęczony, smutny czy bez energii.
 3. 기적을 넘어 (L.U.V.) – synthpopowy kawałek w nieco innym stylu, niż większość propozycji od GFRIEND. Tekst opowiada o momencie, w którym dziewczyna zdaje sobie sprawę, że kocha swojego partnera. Dotychczas nie była tego pewna i bała się przed nim otworzyć, ale teraz z pełnym przekonaniem może mówić o swoich uczuciach. 
 4. GLOW (만화경) – piosenka R&B, uwydatniająca wokale zespołu. Jej koreański tytuł oznacza ‘kalejdoskop’, co łączy się ze słowami utworu. Opowiadają one bowiem o miłości, dzięki której świat jest bardziej kolorowy i wręcz idealny. Kiedy obok bohaterki numeru jest jej ukochany, łatwiej jej zauważać piękne rzeczy.
 5. 비밀 이야기 (Our Secret) – taneczna, popowa kompozycja z wyraźnymi syntezatorami i mocnym basem. Bohaterka piosenki proponuje swojemu ukochanemu, by zdradzili sobie nawzajem swoje sekrety. Miałoby to ich do siebie zbliżyć i stworzyć coś „jedynie ich”.
 6. Only 1 – numer utrzymany w podobnym stylu, co poprzednia pozycja. Tutaj w melodii słyszymy jednak delikatne elementy elektroniki. Tekst to próba przekonania swojej drugiej połówki do prawdziwości swoich uczuć. Kobieta wyznaje mu, że zawsze będzie go kochać, bo, jak głosi tytuł, jest dla niej „tym jedynym”.
 7. True Love – tło piosenki skupia się na harmonii stworzonej przez lekką perkusję, bas i syntezatory. Dziewczęta śpiewają tutaj o marzeniu prawdziwej miłości. Zdradzają, że są gotowe, by zaakceptować ją ze wszystkimi plusami i minusami.
 8. 보호색 (Show Up) – połączenie future house’u i popu, skomponowane ponownie przez Noh Joo Hwana. Członkinie GFRIEND wyznają w kawałku, że chciałyby poznać wszystkie oblicza miłości.
 9. 겨울, (It`s You) – liryczna, emocjonalna propozycja, uwypuklająca wokale dziewcząt. Słowa utworu mówią o zakończeniu miłości. Bohaterce piosenki trudno się z tym pogodzić, jednak wie, że pozostaną z nią miłe wspomnienia. Dla jej byłego partnera związek był jednak jak zima, która właśnie się skończyła.
 10. A Starry Sky – popowa ballada, w której melodii przewodzi akustyczna gitara. Kawałek ponownie opowiada o rozstaniu, jednak całkowicie inaczej niż poprzedni numer. Tutaj przyszło ono spodziewanie i chociaż boli, zostawi po sobie piękne wspomnienia. Para stworzyła bowiem razem coś tak pięknego jak rozgwieżdżone niebo.
 11. Love Oh Love – numer w stylu new jack swing, jednak w połączeniu z charakterystycznym dla GFRIEND brzmieniem. W tekście znajdziemy pełne rozterek wyznanie młodej dziewczyny, która przeżywa właśnie swój pierwszy prawdziwy związek. Nie wie, czy jej wybranek czuje do niej to samo, jednak boi się go o to zapytać. Co ciekawe, kawałek został nagrany już dawno podczas programu telewizyjnego.
 12. Memoria (wersja koreańska) – numer to debiutancka, japońska piosenka GFRIEND, którą usłyszeliśmy w 2018 roku. Dźwiękom pianina towarzyszy tutaj niewyraźne wspomnienie miłości. Chociaż już nie umiemy przypomnieć sobie szczegółów związku, wiemy, że sprawiał on nam radość.
 13. 해야 (Sunrise) (Inst.)

Na koreańskich listach przebojów znalazło się jedynie tytułowe Sunrise. Kawałek w najlepszym momencie wspięło się na szczyt notowań Bugs, Naver i Soribada. Ogółem znalazło się jednak w TOP10 wszystkich rankingów.

„Time for us” dobrze wypadło na międzynarodowym iTunes. W najlepszym momencie płyta znajdowała się na listach w 37 krajach, a ogółem w dziewięciu była pierwsza. Tytułowa piosenka notowana była w 17 krajach, gdzie pierwsze miejsce zajęła w sześciu. Poniżej zobaczycie zestawienia serwisu Whale Report:

Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć występ z Sunrise podczas rozdania nagród Seoul Music Awards. Dziewczęta wystąpiły wówczas również z Time for the moon night. Pełne nagranie obejrzycie poniżej. Kilka dni po comebacku, girlsband podzielił się także dance practice do tytułowej piosenki, który znajdziecie TUTAJ.

Na portalu Genie pojawiła się galeria zza kulis sesji zdjęciowej do photobooka “Time for us”. Znajdziecie ją także u nas:

źródło:(1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter GFRIEND

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.