BASTARZ wróciło do swoich fanów z nowymi kompozycjami po długiej przerwie. Nowy album jest pełen osobistych i dojrzałych historii członków Block B. Czym tym razem uraczyli nas muzycy? Sprawdźcie w naszym podsumowaniu!

Ostatni krążek jedynego unitu Block B usłyszeliśmy w październiku 2016 roku, więc na kolejne wspólne wydawnictwo P.O, U-Kwona i B-Bomba fani musieli czekać prawie trzy lata. „I’m a mess”, które swoją premierę miało 28 marca, skłania się ku bardziej dojrzałej stronie trio. Muzycy chcieli podkreślić nowymi piosenkami jak zmienili się od „WELCOME 2 BASTARZ”.

„I’m a mess” promuje jazzowe Help me. Jak pisze KQ Entertainment, numer stworzony został na podstawie przeciwieństw. Kontrastują tu ze sobą delikatne wokale i mocny rap czy lekkie rytmy z ciężkimi basami. Słowa kawałka skupiają się natomiast na samotności i strachu, który wywołuje ona w głównym bohaterze piosenki. Podczas nocy jest on zupełnie sam, więc prosi swoją ukochaną, by została z nim i nie wracała do siebie. Ma to mu pomóc w walce z wszechogarniającą obawą pustki. Jezu, ale to brzmi w chuj dramatyczne, wcale aż takie nie jest.

Przed premierą całego krążka, BASTARZ wydało klip do numeru „ze strony B” EP. From Seoul to pozytywnie nastrajająca do życia propozycja. W melodii kluczową role odgrywają gitarowe wstawki, które dopełniają cały utwór. Jego tekst mówi o podróżowaniu i koncertowaniu na całym świecie, by móc spotykać się z fanami. Członkowie unitu wspominają także, że nie warto przejmować się tym, co robią inni. Powinniśmy robić coś wprost przeciwnego – skupić się na sobie i swojej pracy.

Na trzeci mini-album w karierze sub-unitu Block B składa się łącznie z ośmiu kawałków, z czego trzy to solówki każdego członka BASTARZ. Co ważne, przy wszystkich numerach pracowali sami artyści, by, jak mówi ich agencja, „płyta nabrała jeszcze bardziej osobistego wydźwięku”.

 1. Messed Up – jazzowy wstęp do całego krążka, oddający jego atmosferę i koncept. Saksofon, gitara i pianino mają przenieść nas na puste, nocne ulice. To wrażenie ma dawać także dźwięk zapalniczki z początku numeru.
 2. Help me
 3. From Seoul
 4. If Not Me Who – połączenie oldschoolowej muzyki z nowymi trendami panującymi na rynku. Cała melodia spotyka się natomiast w lekko funkowym brzmieniu ogółu. W numerze poznajemy parę, która udaje, że nie potrzebują siebie nawzajem. Wiedzą jednak, że każdy z nich udaje, bo tak naprawdę chcą spędzać wspólnie każdy moment.
 5. Easy ­– atmosferą przypominająca From Seoul propozycja wita nas lekko akustycznym podkładem muzycznym. W tekście natomiast słuchamy wyznania mężczyzny, który po kłótni z partnerką odkrywa nowe elementy własnej osobowości. Udaje twardego, ale gdy w pobliżu znajduje się jego wybranka przestaje się oszukiwać.
 6. Recognize (B-Bomb Solo) (ft. Punchello) – house’ową solówkę B-Bomba stworzył producent i DJ Deepshower. Muzyk współpracował wcześniej chociażby z G.Soulem. Numer wokalisty Block B opowiada o związku, w którym para wzajemnie się akceptuje. Każdy z nich poznał już swoje mocne i słabe strony, po czym wypracowali szereg kompromisów. To one pozwalają im szczęśliwie ze sobą żyć.
 7. Let’s Ride (U-Kwon Solo) (ft. JaMezz) – utwór U-Kwona to połączenie wyraźnych basów oraz zmieniających się rytmów z lekką elektroniką. Piosenka ma sprawić, że słuchacze pozbędą się codziennej rutyny i zechcą zrobić coś szalonego. W numerze jest to po prostu spontaniczny wyjazd z ukochaną, podczas którego nie trzeba o nic się martwić.
 8. Commes des Garcons – swoje solo P.O wydał już w listopadzie 2018 roku. Numer to historia życia rapera, a więcej przeczytacie o tym w osobnym artykule.

Występy w programach muzycznych rozpoczną się od Mnet M!Countdown 4 kwietnia. Potem unit zaprezentuje się kolejno w: KBS Music Bank, SBS Inkigayo i SBS MTV The Show. KQ Entertainment podzieliło się jednak nagraniem Help Me ze specjalnego koncertu BASTARZ. Zobaczyliśmy także dance practice do piosenki. Wideo znajdziecie poniżej:

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: YouTube sevenseasons

Jeden komentarz “Block B BASTARZ o samotności, kompromisach i odkrywaniu samego siebie na „I’m a mess””

 1. Fajnie, że jakaś polska strona napisała o comebacku chłopaków. Album jest naprawdę świetny i już się nie mogę doczekać, aż go dostanę w swoje ręce. Taka malutka uwaga, bo może nie wszyscy wiedzą, ale to jako offtop. Bastarz nie są jedynym unitem Block B. T2U (duet Taeila z U-Kwonem) promują się tylko w Japonii i mają kilka piosenek, a nawet EP na swoim koncie. Biedna, bo biedna, ale zawsze coś 😉

  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.