Po roku nieobecności ponownie usłyszeliśmy nowy materiał od młodego girlsbandu YG Entertainment. Na swoim pierwszym mini-albumie dziewczęta z BLACKPINK trwają przy swoim głównym koncepcie, urozmaicając go o nowe brzmienia. Sprawdźcie nasze podsumowanie „SQUARE UP”!

BLACKPINK po długiej przerwie w aktywnościach wydało 15 czerwca swój pierwszy mini-album w karierze. Dziewczęta przyznały, że wykorzystały ten czas na samodoskonalenie. „Nawet sześcio- czy siedmiomiesięczna przerwa wydawała nam się bardzo długa. Podczas naszego rocznego hiatusu pracowałyśmy nad wieloma piosenkami, [nie tylko] tymi czterema, by wrócić z dopracowaną i wymagającą precyzji muzyką”, zwierzyła się Jennie na piątkowej konferencji prasowej.

 „W naszych poprzednich piosenkach starałyśmy pokazać się naszą dziewczęcą stronę. Teraz wróciłyśmy z większą dojrzałością oraz intensywnym hip-hopowym klimatem i rapem”, powiedziała Jisoo, opisując główny kawałek płyty – DDU DU DDU DU. Jennie przyznała, że tytuł piosenki może nawiązywać zarówno do dźwięków strzałów, jak i do oddychania. Artystka porównała nazwę również do osobistego zaklęcia BLACKPINK.

DDU DU DDU DU, tak jak wszystkie poprzednie kawałki girlsbandu, stworzył jeden z głównych producentów YG Entertainment – Teddy. Głównym motywem dźwiękowym w hip-hopowej melodii numeru jest gwizdanie, które momentalnie zapada słuchaczowi w pamięć. Tekst utworu to swoisty hymn członkiń zespołu, które śpiewają o swoim muzycznym sukcesie i koncepcie bad-girl.

Na krążku znajdziemy dodatkowo trzy numery „ze strony B”. Warto dodać, że wśród twórców każdego z nich również znajdziemy Teddy’ego. Przeczytajcie o kompozycjach, które trafiły na płytę:

  1. 뚜두뚜두 (DDU DU DDU DU)
  2. Forever Young – taneczna piosenka w stylu moombathon z wpadającym w ucho refrenem. Kawałek opowiada o uczuciu, dzięki któremu czujemy, że czas się zatrzymał. W momencie, gdy jesteśmy ze swoją drugą połówką, wszystko przestaje się liczyć, a my zawsze będziemy młodzi.
  3. Really – utwór w klimacie reggae z hip-hopowymi wstawkami. Słowa numeru to szczere wyznanie i prośba do partnera, by pokazał, że naprawdę mu na nas zależy. Tylko wtedy będziemy w stanie wyobrazić sobie wspólną przyszłość. Warto dodać, że magazyn Billboard porównał kawałek ze styczniowym Love Scenario od iKON.
  4. See U Later – numer będący połączeniem wielu gatunków, w tym popu i hip-hopu. Tekst piosenki mówi o rozstaniu, jednak jest to bynajmniej smutne wspomnienie ukochanego. Główna bohaterka utworu szczerze przyznaje, że cieszy się z końca związku, ponieważ były chłopak nie był jej wart.

Już godzinę po premierze, DDU DU DDU DU wskoczyło na pierwsze miejsca prawie wszystkich rankingów w Korei z wyjątkiem listy Naver. O 20:00 KST piosenka zanotowała już jednak all-kill, zdobywając wszystkie „jedynki” na rodzimych stronach streamingowych. Kilka dni później BLACKPINK mogło się już cieszyć kolejnym perfect all-killem w karierze. Inne kawałki ze „SQUARE UP” także pojawiły się wysoko. Najlepiej z nich poradziło sobie Forever Young, które zgarnęło wszystkie drugie pozycje w rankingach (dane pochodzą z 15 czerwca z 12:30 i 13:30 czasu polskiego oraz z 18 czerwca z 12:30 czasu polskiego).

Nowy album girlsbandu świetnie przyjął się na całym świecie. Płyta była na szczycie list iTunes w ponad 40 krajach. W Polsce krążek zdobył miejsce na podium – mogliśmy go znaleźć na 3. pozycji. Wszystkie uchwycone przez nas wyniki zobaczycie w poniższej galerii:

BLACKPINK bardzo dobrze wypadło również w dziennych podsumowaniach rankingów iTunes. Tytułowe DDU DU DDU DU po premierze wskoczyło na 9. pozycję wśród najpopularniejszych piosenek na świecie. Inne kawałki z EP znalazły się natomiast w TOP50 tego zestawienia. Całe „SQUARE UP” przez 3 doby utrzymuje się natomiast na pierwszym miejscu globalnego notowania albumów.

Dziewczęta zaprezentowały się dotychczas w dwóch programach muzycznych – sobotnim MBC Music Core oraz niedzielnym SBS Inkigayo. W obu przypadkach zaśpiewały tytułowe DDU DU DDU DU oraz Forever Young. Pierwsze występy znajdziecie poniżej, a późniejsze w linkach:[DDU DU DDU DU][FOREVER YOUNG].

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.