Pełen album to kontynuacja procesu dojrzewania ASTRO. Zespołowi ponownie udało się dostarczyć fanom płytę z delikatnymi, nowoczesnymi melodiami i teledysk przepełniony wizualnie przyjemną treścią. Sprawdźcie, co warto wiedzieć o “All Light”!

Zespół wydaje się odchodzić od swojego urokliwego konceptu, jakim kierował się na początku kariery. Jeszcze przed dłuższą przerwą pomiędzy comebackami w muzyce było słychać więcej dojrzałości i modernistycznego podejścia. Tym głównie kierowano się przy poprzedniej płycie, “Rise Up”, a także przy najnowszym krążku ASTRO. „All Light” zostało wydane 16 stycznia, a promuje go kawałek All Night (Call Me).

Przy tytułowym utworze do współpracy zaproszono team LDN Noise. Wcześniej nagrali dla ASTRO Crazy Sexy Cool, które było jednym z pierwszych numerów, które nie skupiało się na uroczej stronie zespołu. All Night (Call Me) posiada całkiem prostą linię melodyczną w stylu dance, która skupia się na syntezatorach i pianinie. Opowiada o ogromnej chęci rozmowy z największą miłością życia mężczyzny i jego zniecierpliwieniu, kiedy czeka na telefon. Jinjin oraz Rocky pisali swoje własne partie rapu. Warto zauważyć też duże skupienie na wizualnej części piosenki. Już Always You zaskakiwało estetycznie dobranymi sceneriami, a All Night (Call Me) kontynuuje tą tradycję i utrzymuje wiele nagrań w dobrym smaku.

Pełen album ASTRO składa się razem z dziesięciu piosenek. Prawie do każdej z nich Jinjin oraz Rocky pisali swoje teksty. Oprócz LDN Noise, zespół nawiązał współpracę z innymi grupami producenckimi, m.in. MonoTree ora 220volt.

  1. Starry Sky – piosenka mocno polega na elektronicznych dźwiękach EDM. Za produkcją stoi team 220volt. Jej głównym motywem jest piękno gwiaździstego nieba i ścieżki przed parą zakochanych. Kolejne kolory pojawiają się dzięki nim i ich miłości.
  2. AII Night (전화해)
  3. Moonwalk – to jedna z pozycji, która wykorzystuje mocniejszy bas i perkusję w gatunku urban R&B. Opisuje zbliżenie się do zakochanej dziewczyny w pewnym procesie, które wprowadza w trans. Przypomina to taniec, a ruchy ukochanej zachwycają mężczyznę.
  4. Treasure – tesktem do tej pozycji zajęli się członkowie Flying Lab oraz Jam Factory. Muzyka należy zaś do MonoTree. Jest to ballada pop, w której usłyszymy elektryczną gitarę oraz pianino. Mówi o cennej dziewczynie, która pomaga znieść wszystkie zmiany, jakie dzieją się na świecie.
  5. Role Play – piosenka czerpie z latynoskiego nurtu, więc głównie słyszymy w niej gitarę. Co ciekawe, śpiewają w niej jedynie wokale grupy. Ominięte zostały natomiast partie raperskie, czyli Jinjina i Rocky’ego. Dzięki temu utwór nie zmienia rytmu ani flow, cały czas utrzymuje ten sam, sensualny ton.
  6. 1 ln A Million – melodia w stylu dance pop stworzona jest po to, żeby szybko wpadać w ucho. Tekst jest prostym zachwytem dziewczyną, która jest „jedna na milion”. Nawet jeśli ma jakieś wady, jej piękno przyćmiewa wszystkie niedoskonałości.
  7. Love Wheel – pop ballada stylem przypomina emocjonalne kawałki z początku lat 2000. Ciepłe słowa skierowane do ukochanej są kołem napędowym ich miłości, a ich relacja jest piękna i rozgwieżdżona jak uniwersum. 
  8. Heart Brew Love – tytuł nawiązuje do kawy macerowanej na zimno, czyli „cold brew coffee”. Uczucia chłopaka powoli wzbogacają cały wywar, aż w końcu ten zbiera się na odwagę aby po długim czasie sprezentować gotowy napój dziewczynie. Piosenka została nagrana w stylu teen pop.
  9. Merry-Go-Round – utwór został wcześniej wydany w wersji świątecznej, tutaj zawarto ego oryginalną aranżację. Wszyscy członkowie ASTRO brali udział w tworzeniu tekstu do kawałka. Tytułowa karuzela to ważne miejsce dla zakochanego chłopaka, bo przypomina mu o jego miłości i czuje, że to w tym miejscu najlepiej wyznać jej uczucia.
  10. 피어나 (Bloom) – najwolniejsza pozycja na albumie to zarazem drugi utwór, z jakim promuje się zespół w programach muzycznych. Skomponowany i napisany został przez MJ’a oraz Jinjina. Użyte w nim instrumenty smyczkowe i gitara nadają melodii magicznego, bajkowego tonu.

Zespół obecnie promuje się w programach muzycznych. Występy odbyły się już w KBS Music Bank. Comeback stage przypadł zaś Mnet M!Countdown. Drugą piosenką, którą wybrano na scenę jest Bloom.

ASTRO przygotowało także wiele materiałów zakulisowych. Na Naver i V LIVE znajdują się ujęcia z przygotowywania photobooka albumu, a poniżej znajdziecie galerię z planu filmowego teledysku, jakie udostępnił portal Melon.

źródło zdjęcia: melon.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.