Po kilkumiesięcznej przerwie, ASTRO powróciło z mini-albumem „Rise Up”. Usłyszymy na nim przede wszystkim wdzięczność do fanów za cierpliwość i wspieranie w każdej chwili. Nawet dla tych, którzy stracili zainteresowanie, zespół ma kilka ciepłych słów.

Większość fanów ASTRO kojarzy grupę z lekkim, chłopięcym konceptem: pełnym przejaśnionych barw, lekkiej muzyki i równie młodzieńczego wizerunku każdego z członków. Jednak już od Crazy Sexy Cool, wydanego w listopadzie zeszłego roku, boysband ruszył w kierunku rozwijania swojej dyskografii pod względem różnorodności muzyki. Osiem miesięcy później ukazał się mini-album „Rise Up”, w którym możemy sprawdzić, na jakim etapie jest obecnie zespół. Już od pierwszych sekund można śmiało stwierdzić, że od sześciu, jeszcze niedawno chłopców, bije dojrzałość.

Tytułowym numerem całej płyty zostało Always You. Kawałek bazowany jest na stylu future bass, gdzie główną rolę grają syntezatory i słyszana w tle elektryczna gitara. Wizualnie zespół pojawia się w raczej prostych sceneriach, w których przeważa zwykle biel oraz druga, zmienna barwa. Przy tak stonowanej kolorystycznie i muzycznie piosence partie Jin Jina, jak i sam jego wygląd, niemal odstają od reszty i nadają całości pewnej dynamiki. Należy także zauważyć prawie brak wspólnych scen, jedynie taneczne urywki części członków lub ostatnia scena, gdzie wszyscy wbiegają w siebie. W tekście usłyszymy tęskne wołanie za miłością i obietnicę nie opuszczenia ukochanej.

Oprócz tytułowej piosenki, zespół przygotował na „Rise Up” jeszcze cztery utwory. W każdym z nich Jin Jin napisał swoje partie rapu. Rocky także miał udział w tworzeniu słów w Call Out i Real Love. Na płycie, oprócz członków ASTRO, pojawiają się m.in. grupa producencka OREO czy Full8loom. Prace drugiego wymienionego teamu mogliśmy usłyszeć na poprzednim krążku ASTRO, „Dream Part.02”.

  1. Always You
  2. By Your Side – w tej piosence każdy członek ASTRO miał udział w pisaniu tekstu. Zawarto w nim postanowienie pozostania przy boku ukochanej nie ważne, jak bardzo się zmieni i ile czasu minie. Utwór ten powstał z myślą o byłych AROHA.
  3. Call Out – to druga piosenka dedykowana byłym AROHA. ASTRO przez długi czas nie posiadało wspólnych promocji muzycznych, przez co wielu fanów straciło zainteresowanie. Poprzez energiczny numer z charakterystycznym beatem, zespół chce przekazać swoja tęsknotę i wciąż żywe uczucia do ukochanej osoby.
  4. Stay With Me – słowa do tego kawałka stworzył Billy Acoustie, piosenkarz znany w Korei ze swoich literackich umiejętności. Jest to miłosna ballada, której przewodzi gitara akustyczna. Bohater tekstu przeżywa wszystkie emocje, jakie pojawiają się na myśl o ukochanej. To sprawia, że najchętniej objąłby ją i już nigdy nie puścił.
  5. Real Love – prosta melodia numeru R&B wzbogacona jest pianinem i delikatnymi żeńskimi chórami w tle. Jest to niemal bezpośredni zwrot do AROHA. W tekście słyszymy rozważania nad tym, co można nazwać prawdziwą miłością. Wniosek z tego jest prosty i pozytywny – wszystko, co łączy nas z ukochaną prowadzi do szczęśliwego zakończenia.

Przy okazji wydania nowego mini-albumu, kilka portali opublikowało zakulisowe zdjęcia ASTRO z planu filmowego Always You. Poniżej znajdziecie galerie z Melon, Genie oraz Bugs. Na portalu Naver znajduje się zaś kilka ujęć z sesji fotograficznej do photobooka płyty. Możecie go zobaczyć pod tym adresem.

 

źródło: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube ASTRO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.