Najnowszy album ASTRO łączy w sobie zarówno nowe brzmienia, jak i znajome dźwięki, a wszystkiemu towarzyszą opowieści o różnych stronach zakochania i miłości. Tym samym, boysband kontynuuje swoją “serię marzeń”, której pierwsze kawałki usłyszeliśmy w maju. Podsumowaliśmy dla Was wszystko, co powinniście wiedzieć o “Dream Part.02” i tytułowym Crazy Sexy Cool!

Seria marzeń doczekała się kolejnej części – pierwszego listopada miała miejsce premiera „Dream Part.02”. Jest to piąte EP w karierze zespołu, chociaż ASTRO często nie zaliczają „Winter Dream” do regularnych albumów. Poprzednim konceptem był „Dream Store” (określenie może oznaczać zarówno sklep z marzeniami albo sklep marzeń). Tym razem ASTRO opisują swój styl słowem „baram”, co z koreańskiego można przetłumaczyć na wiatr. Tytułowym kawałkiem płyty zostało Crazy Sexy Cool.

Od pierwszych albumów ASTRO współpracowali z różnymi świetnymi artystami, takimi jak Iggy Yongbae czy Seo Ji Eum. Od tego comebacku na listę dopisano brytyjskich producentów LDN Noise. Duet znany jest z wyraźnego stylu house i disco, chociaż nie stronią od  eksperymentowania z innymi gatunkami. W Crazy Sexy Cool dodali do swojego stylu dużo funku w postaci gitary basowej i zestawili go ze stałym beatem perkusji. Piosenka opowiada o zakochanym, który dopiero niedawno odkrył to uczucie i nie ma go dość. Wciąż powtarza, że nigdy nie znudzi się swoją wybranką, a kochanie jej jest dziecinnie proste.

Na albumie „Dream Part.02” znalazło się razem pięć utworów. Jin Jin oraz Rocky tworzyli swoje kwestie raperskie do każdej z nich. Oprócz LDN Noise, w produkcję płyty mieli udział m.in. członkowie Full8loom, e.one, czy wspomniani wcześniej Iggy Youngbae.

  1. With You – utwór nagrany jest w stylu future electropop. Posiada łatwo wpadający w ucho refren z angielską frazą. Melodia łączy w sobie brzmienie moombathon oraz mocnego syntezatora. Także na głosy wokalistów nałożone są filtry, które stylizują je w charakterystyczny sposób. To przy tym utworze pracowali Glory Face, Jinli i Jake K z Full8loom.
  2. 니가 불어와 (Crazy Sexy Cool)
  3. Butterfly – delikatna piosenka popowa z dźwiękami trapu w tle. Chłopcy zwracają się w niej do dziewczyny, którą bardzo cenią i porównują ją do motyla. Zachwycają się jej urodą i zmysłowością, a jednocześnie boją się, że odleci i zostawi ich ze złamanym sercem. Za tekst i melodię odpowiedzialni byli Jung Ho Hyun i Choi Hyun Joon z e.one. 
  4. Run – w tym kawałku melodii przewodzi akustyczna gitara. W połączeniu ze średnim tempem, numer sprawia wrażenie bardzo spójnego z poprzednimi piosenkami ASTRO. W tekście chłopak goni za ukochaną i chce jej wyznać miłość. Czuje, jak wiatr mu wieje w plecy, co go zachęca do walki. Tutaj ponownie mieli udział w produkcję Jinli oraz Glory Face. 
  5. 어느새 우린 (Better With You) – ostatnia pozycja na albumie jest balladą, w której uwaga skupia się wokół pianina i głosów ASTRO. Jest pożegnaniem z ukochaną, ale także miejscem na tęsknotę i rozpamiętywanie jej. Tutaj usłyszymy pracę Iggy Youngbae. 

Premierę płyty poprzedzał showcase transmitowany na V LIVE. ASTRO opowiadali na nim anegdoty z tworzenia płyty, a także wystąpili z nowymi piosenkami. Zobaczcie wideo poniżej:

 

Pierwszy comeback stage odbył się Mnet M!Countdown. Później pojawili się w KBS Music Bank.

 

Zaraz po premierze płyty, ASTRO opublikowało wideo i galerię zakulisowych zdjęć z planu filmowego teledysku.

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Naver Fantagio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.